Ile!? Tyle kosztują bilety na Wielką Paradę Smoków w Krakowie

MS
MS

Już wkrótce w Krakowie kolejna edycja imprezy, która na dobre podbiła serca mieszkańców naszego miasta. Po raz kolejny pod Wawelem rządzić będą smoki.

Organizowana przez Teatr Groteska od ponad 20 lat Wielka Parada Smoków na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny Krakowa. 8 i 9 czerwca Kraków opanują smoki przygotowane przez szkoły, przedszkola i domy kultury i jak zawsze, przeparadują ulicami miasta. Chętni do udziału w tym widowisku mogą się zgłaszać do 19 kwietnia. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Smoki bajek, baśni i powieści”.

Tegoroczna edycja Parady Smoków w Krakowie była zagrożona.

Wraz z objęciem przez nowego dyrektora Teatru Groteska magistrat podjął decyzję o przeniesieniu ciężaru organizacji imprezy na inne instytucje na czele z Krakowskim Biurem Festiwalowym. Planowano zmianę nie tylko organizatora, ale też formy prezentacji. Miasto miało zrezygnować z popularnej imprezy.

A jednak krakowianie mogą odetchnąć z ulgą. W marcu Teatr Groteska przekazał jednak, że w sobotni wieczór 8 czerwca u stóp Wawelu, Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle jednak się odbędzie. 

″Niezmiernie cieszymy się, że możemy podzielić się z państwem tą informacją – smoki znów zatańczą nad Krakowem. Największą atrakcją będą ogromne latające smoki, animowane na barkach i statkach przez aktorów i współpracowników Teatru Groteska. Imprezę wzbogacą zaskakująca oprawa świetlna i laserowa oraz zachwycająca muzyka. Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczne widowisko będzie miało proekologiczną formułę″ – poinformował Teatr Groteska.

Wielka Parada Smoków już tuż-tuż. Wiadomo już, że za miejsca na loży honorowej trzeba zapłacić 200zł.

To wydarzenie będą mogli obejrzeć wszyscy za darmo, ale część osób będzie mogła wykupić i zasiąść na loży honorowej.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *