Sezon kąpielowy w Krakowie rozpoczęty. Gdzie można się wybrać popływać?

KS
KS
Bagry

W środę oficjalnie rozpoczął się sezon kąpielowy w Krakowie, potrwa on do 8 września. Na kąpieliskach o bezpieczeństwo pływających będą dbali ratownicy. 

Zakrzówek i Bagry

W Parku Bagry funkcjonują trzy kąpieliska na zbiorniku wodnym Bagry Wielkie: „Plaża Bagry” „Plaża Bagry Wschód ”oraz „Plaża Bagry II ”. Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwać będą wykwalifikowani ratownicy codziennie w godz. 10.00-18.00. W weekendy oraz dni świąteczne liczba ratowników będzie większa.  

W Parku Zakrzówek funkcjonuje 5 niecek basenowych o różnej głębokości. Ratownicy będą czuwać od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-18.00. Korzystanie w basenów po wyznaczonych godzinach odbywa się na własną odpowiedzialność. 

Przypominamy, że na terenie parku Bagry Wielkie i Zakrzówka funkcjonuje regulamin, którego należy bezwzględnie przestrzegać. Obowiązuje zakaz płoszenia i chwytania ptactwa oraz innych dzikich zwierząt, dokarmiania ptaków i dzikich zwierząt, nie wolno zaśmiecać i zanieczyszczać wody oraz jej otoczenia.  

Na Bagrach obowiązuje zakaz wpływania na teren strefy ochronnej – wyznaczonej bojami. A wędkowanie musi odbywać się zgodnie z regulaminem Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego. Natomiast w parku Zakrzówek obowiązuje zakaz wędkowania. 

ZZM przypomina, że zawsze na terenie kąpieliska nie znajdujemy się sami, pamiętajmy aby każde nasze zachowanie odbywało się z poszanowaniem innych użytkowników oraz flory i fauny tego miejsca. 

Jedyny taki basen w Krakowie

W sobotę 15 czerwca został otwarty basen Wandzianka, który jest jedynym w Krakowie basenem odkrytym. Więcej o tym tutaj.

Przylasek Rusiecki

Sezon w Przylasku Rusiecki rozpoczął się 1 czerwca. Miasto zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu i przypomina o zasadach bezpiecznego odpoczynku nad wodą. Szczegóły.

Źródło: ZZM w Krakowie

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *