W Nowej Hucie powstanie drewniany żłobek. Placówka pomieści 50 maluchów

KS
KS
żłobek

ZIM ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę żłobka samorządowego przy ul. Karaszewicza-Tokarzewskiego. Do 8 lipca można składać oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę żłobka. 

Będzie dużo drewna, zieleni, ale przede wszystkim miejsce dla około 50 maluchów z Nowej Huty. ZIM ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę żłobka samorządowego przy ul. Karaszewicza-Tokarzewskiego. 

Punktem wyjścia dla projektantów i wykonawców jest koncepcja i program funkcjonalno-użytkowy żłobka opracowany na zlecenie ZIM przez firmę projektową Kropka Studio Klub Architekci. 

Nowa placówka opieki nad maluchami będzie się składać z dwóch jednokondygnacyjnych budynków z dwuspadowymi dachami. Znajdą się w nich 3 sale dla maluchów, a także pomieszczenia administracyjne, gospodarcze i zaplecze kuchenne. Budynki będą połączone niewielka konstrukcją o charakterze przewiązki, również pokrytą spadzistym dachem. Tam znajdzie się m.in. wewnętrzna strefa zabaw. Dodatkowo w żłobku znajduje się sala sensoryczna. Łącznie, powierzchnia użytkowa nowej placówki wyniesie ok. 676 m². 

Drewniany żłobek

Zgodnie z planem, elewacja ma zostać wykonana w technologii drewnianej, a część dachu ma być zielona. Ze względu na uwarunkowania techniczne do ogrzewania ma być zastosowany kondensacyjny kocioł gazowy, za to żłobek wyposażony będzie w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła w centrali wentylacyjnej. Na dachu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. 

W ramach zagospodarowania terenu, nasadzone będą ozdobne jabłonie, a bezpośrednio przy żłobku wygospodarowana zostanie również część z zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu. 

Przewiduje się, że realizacja kontraktu, a więc zaprojektowanie, uzyskanie pozwoleń na budowę oraz sama budowa nowego żłobka przy ul. Karaszewicza-Tokarzewskiego potrwają ok. 20 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą. 

fot. /ZIM/

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *