Zabrakło setnych sekundy… Krakowianka bez medalu olimpijskiego!

FK
FK
Katarzyna Wasick nie zdobyła medalu...

Katarzyna Wasick był tak blisko! K rakowiance zabrakło do medalu setnych sekundy…

Na medal w pływaniu na igrzyskach olimpijskich Polska czeka 20 lat. Wszystko miało się zmienić w niedzielę 4 sierpnia.

Katarzyna Wasick bez medalu olimpijskiego. Zabrakło niewiele…

Główne nadzieje wiązano z Katarzyną Wasick na 50 m stylem dowolnym. 32-letnia krakowianka, uczestniczka pięciu igrzysk, awansowała do finału z trzecim czasem.

W finale Wasick zajęła piąte miejsce z czasem 24.33 s. Zwyciężyła Szwedka Sarah Sjöström (23.71 s), ustanawiając nowy rekord olimpijski. Srebro zdobyła niespodziewanie Australijka Meg Harris (23.97 s), a brąz Chinka Yufei Zhang (24.20 s).

Polce do medalu zabrakło 13 setnych sekundy. Wyprzedziła ją również Amerykanka Gretchen Walsh (24.21 s). Wasick popłynęła wolniej niż w eliminacjach i półfinale, co przekreśliło jej szanse na podium.