24 skrzyżowania do przebudowy. GDDKiA chce rozbudować trasę z Wadowic do Suchej Beskidzkiej

MN
MN

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie ogłosiła czwarty w ostatnim czasie przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 28. Ostatnie postępowanie obejmuje odcinek od Wadowic do Suchej Beskidzkiej.

Modernizacja

Zadaniem wykonawców będzie przygotowanie całościowego projektu przebudowy tego prawie 20-kilometrowego odcinka. W ramach tych prac powstanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe, następnie zostanie złożony wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Kolejny etap to przygotowane Koncepcji programowej uszczegóławiającej założenia inwestycji oraz projekt budowlany. Dzięki temu będzie można przygotować wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowych (ZRID). Wykonawca na przeprowadzenie tych prac i uzyskanie ZRID będzie miał 89 miesięcy.  

Celem modernizacji trasy jest poprawa jej parametrów technicznych i zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Droga zostanie dostosowana do obciążeń 11,5 t/oś.

Wadowice – Sucha Beskidzka

Na 19,6 km odcinku planowana jest przebudowa 12 przepustów i jednego mostu w Suchej Beskidzkiej na Stryszawce, wybudowanego w 1982 roku. GDDKiA zamierza również przebudować 24 skrzyżowania. Zgodnie z wynikami Generalnego Pomiaru Ruchu przeprowadzonego w latach 2020-2021 każdego dnia tym odcinkiem przejeżdża ponad 11 tysięcy samochodów. Na oferty czekamy do 7 czerwca.

Współpraca z Województwem Małopolskim

Zakres możliwej modernizacji odcinka DK28 między Skomielną Białą a Kasiną Wielką to część przygotowywanego przez Województwo Małopolskie opracowania studium komunikacyjnego Mszany Dolnej. Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy GDDKiA a samorządem region prowadzi kompleksową analizę uwarunkowań komunikacyjnych Mszany Dolnej i jej okolic.

Źródło: GDDKiA
Fot: GDDKiA

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *