Termalica nadal liderem. Pokonała Polonię! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

FK
FK

Termalica przerwała serię pięciu zwycięstw Polonii Warszawa. Gola na wagę trzech punktów zdobył Maciej Ambrosiewicz.

Lider tabeli utrzymał bezbłędny bilans, przerywając serię pięciu zwycięstw Polonii. W emocjonującym meczu Termalica pokonała Polonię Warszawa 1:0.

Kolejne zwycięstwo Termaliki

Pierwsza połowa obfitowała w akcje pod obiema bramkami. Obie drużyny stworzyły kilka groźnych sytuacji, ale bramkarze i obrońcy stanęli na wysokości zadania. Warto odnotować uderzenie Isika nad poprzeczką oraz interwencję Putiwcewa, który zatrzymał niebezpieczny kontratak gospodarzy.

Po przerwie inicjatywę przejęła Polonia. Wojciechowski trafił w słupek, a Terpiłowski zmarnował doskonałą okazję. Kluczowy moment nastąpił w 66. minucie, gdy Mrosek asystował przy golu Ambrosiewicza, który precyzyjnym strzałem z 14 metrów pokonał bramkarza gości.

W końcówce spotkania gospodarze próbowali wyrównać, ale mimo kilku szans, w tym niecelnego uderzenia Auzmendiego, nie zdołali zmienić wyniku

Polonia Warszawa – Bruk-Bet Termalica 0:1 (0:0) 0:1 Ambrosiewicz 66.  Sędziował: Damian Sylwestrzak. Żółte kartki: Poczobut (47 min), Olszewski (64) – Isik (70), Zaviskyi (80).

Polonia: 57 Jakub Lemanowicz – 22 Paweł Olszewski (67 17 Marcel Predenkiewicz),  4 Przemysław Szur, 2 Michał Grudniewski, 5 Erjon Hoxhallari -37 Nikodem Zawistowski, 8 Oliwier Wojciechowski (67 23 Xabi Auzmendi),  16 Krzysztof Koton (77 10 Michał Bajdur),  55 Bartłomiej Poczobut,  24 Ernest Terpiłowski (77 99 İlkay Durmuş) – 9 Łukasz Zjawiński. Rezerwowi: 33 Michał Brudnicki – 6 Jakub Piątek,  7 Marcin Kluska, 10 Michał Bajdur, 13 Antoni Grzelczak, 17 Marcel Predenkiewicz, 23 Xabi Auzmendi,   26 Michał Kołodziejski, 99 İlkay Durmuş. Trener: Mariusz Pawlak.

Bruk – Bet Termalica: 1 Adrian Chovan –  29 Gabriel Isik, 23 Lukas Spendlhofer, 77 Artem Putiwcew – 21 Damian Hilbrycht (46 17 Taras Zaviyskyii), 8 Andrii Dombrovskyi (81 3 Arkadiusz Kasperkiewicz), 28 Maciej Ambrosiewicz, 86 Igor Strzałek (55 22 Noah Mrosek), 6 Maciej Wolski – 10 Kacper Karasek (65 53 Andrzej Trubeha), 25 Kamil Zapolnik (81 7 Morgan Fassbender). Rezerwowi: 99 Miłosz Mleczko –  3 Arkadiusz Kasperkiewicz, 7 Morgan Fassbender, 17 Taras Zaviyskyii, 18 Bartosz Farbiszewski, 22 Noah Mrosek, 53 Andrzej Trubeha, 80 Jakub Różycki 90 Jakub Nowakowski. Trener: Marcin Brosz.