Wieczysta pokonała lidera! Zobacz zdjęcia z meczu

FK
FK

Wieczysta pokonała Polonię Bytom! Krakowianie tracą dwa punkty do lidera.

W zaległym meczu Betclic 2. Ligi Wieczysta Kraków pokonała lidera rozgrywek, Polonię Bytom 3:1. Sędzia pokazał bytomianom aż dwie czerwone kartki dla gości w pierwszej połowie.

Wieczysta pokonała Polonię Bytom

Chociaż Polonia objęli prowadzenie po efektownym trafieniu Ściślaka w 8. minucie, krakowianie odpowiedzieli golami Swędrowskiego, Łysiaka i Goku. Kluczowe dla przebiegu meczu okazały się wykluczenia Michalskiego (30. minuta) i Piekarskiego (37. minuta), po których Polonia musiała grać w dziewiątkę.

Wygrana pozwoliła krakowianom zmniejszyć stratę do lidera do zaledwie dwóch punktów, przerywając jednocześnie imponującą serię 12 zwycięstw z rzędu Polonii. Szansę na objęcie prowadzenia w tabeli ma teraz Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Wieczysta Kraków – Polonia Bytom 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Daniel Ściślak (8), 1:1 Tomasz Swędrowski (24), 2:1 Paweł Łysiak (59), 3:1 Joan Goku Roman (63)

Wieczysta: Antoni Mikułko – Bartosz Brzęk (46. Dawid Kiedrowicz), Daniel Mikołajewski, Michał Pazdan, Michał Koj – 1Manuel Torres (61. Dani Sandoval), Tomasz Swędrowski, Jacek Góralski (53. Paweł Łysiak), Joan Goku Roman (83. Michał Trąbka), Lisandro Semedo (83. Michał Feliks) – 20. Chuma.