Aleksander Miszalski nominowany do Korony Równości 2024 

KS
KS
Aleksander Miszalski

Prezydent miasta Krakowa dzięki działaniu na rzecz społeczności LGBT+ został nominowany do plebiscytu Korony Równości 2024. Na Aleksandra Miszalskiego można zagłosować do 6 września.

Korony Równości to nagrody uznawane za najważniejsze wyróżnienie, jakie można otrzymać w Polsce za działalność na rzecz społeczności LGBT+. Celem plebiscytu organizowanego przez Kampanię Przeciw Homofobii jest wyróżnienie osób, a także grup, które w danym roku w sposób szczególny angażowały się w walkę o równe prawa dla społeczności LGBT+. 

Wyróżniono siedem kategorii

  • Aktywizm: Fundacja Tęczowe Rodziny, Kazik Strzelec, Anna Matras, 
  • Instytucje: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, dr Kosma Kołodziej, Aleksander Miszalski 
  • Prawo: adw. Anna Mazurczak, adw. Marcin Pawelec-Jakowiecki, Koalicja na rzecz związków partnerskich i równości małżeńskiej 
  • Media: Tomasz-Marcin Wrona, Anna Gmiterek-Zabłocka, Podcast Inna Polska 
  • Internet: Grupa Stonewall, Mamo Patrz, Orientuj.się 
  • Kultura: Chór Voces Gaudii, Renata Lis, 15. edycja LGBT+ Film Festival 
  • Biznes: Perspektywy Women in Tech, Sephora Polska, Converse. 

Kandydatów wybrała kapituła plebiscytu w składzie: Agnieszka Holland – reżyserka, scenarzystka filmowa, Ane Piżl – edukator, a także twórca projektów równościowych, Monika Płatek – ekspertka z zakresu prawa, praw człowieka i praw kobiet, Łukasz Antkiewicz – lider projektu Open For Business w Polsce, Piotr Jacoń – dziennikarz, autor książek a także reportaży, Radosław Markowski – socjolog, politolog, Mirka Makuchowska – dyrektorka KPH. 

Prezydent Krakowa z nominacją

W gronie nominowanych do Korony Równości znalazł się prezydent Krakowa Aleksander Miszalski. „Wielokrotnie udzielał równościowych wypowiedzi, również w trakcie kampanii wyborczej. Przyznał patronat nad krakowskim Marszem Równości i poszedł na jego czele. Doprowadził również do wywieszenia tęczowej flagi na krakowskim magistracie jako symbolu tolerancji i otwartości” − czytamy w uzasadnieniu nominacji. 

Więcej informacji na temat nominowanych osób, grup, a także sposobu głosowania można znaleźć na stronie www.koronyrownosci.pl. Internetowe głosowanie trwa do 6 września. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 12 września. 

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *