Wychowanek odchodzi z Wisły. Nie zgodził się z właścicielem.

FK
FK

Chociaż jest wychowankiem w seniorach Wisły zadebiutował gdy miał 31 lat. -Zdecydowałem się przedstawić swój punkt widzenia – napisał Szymon Sobczak.

Szymon Sobczak jest wychowankiem Wisły Kraków. Ale w seniorskiej drużynie zagrał tylko sezon. I to w wieku 31 lat. Do zespołu z Krakowa dołączył przed sezonem 2023/2024, po całkiem niezłych występach w Zagłębiu Sosnowiec.

Czytaj także: Zawiódł wszystkich! Odchodzi z Wisły.

Sobczak odchodzi z Wisły. Pożegnał się z kibicami

Wisła nie przedłużyła kontraktu z napastnikiem. Umowa z Sobczakiem wygaśnie 30 czerwca 2024. Napastnik rozegrał 30 meczów ligowych i pięć w Pucharze Polski. Zdobył w nich 10 goli i sześć razy asystował.

Sobczak pożegnał się z kibicami. Przyznał, że nie zgodził się z punktem widzenia Jarosława Królewskiego, prezesa Wisły, dlatego musiał odejść.

– Należy się Wam parę słów w momencie, którym się znaleźliśmy. Na spotkaniu posezonowym z prezesem klubu dotyczącym mojej przyszłości, które odbyło się kilka dni temu, zdecydowałem się przedstawić swój punkt widzenia obecnej sytuacji w zgodności z zasadami, którymi zawsze się kieruje. Niewygodny dla wielu, także dla mnie przyjmując ewentualne odmienne poglądy i konsekwencje zakładające brak naszego porozumienia, ale w mojej ocenie jedyny racjonalny dla Wisły Kraków, która kolejny sezon zagra w tej samej lidze. Bez względu na to czy dzisiaj znaleźliśmy wspólny cel czy też nie, był to dla mnie najważniejszy rok w dotychczasowej karierze. Dziękuję drużynie, wszystkim pracownikom klubu i Wam za wsparcie. Misja niekompletna. Do zobaczenia – napisał na Twittrze.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *