Kończy się europejska przygoda Wisły. Pożegnanie było piękne [ZDJĘCIA]

FK
FK

To koniec przygody Wisły w europejskich pucharach. Krakowianie pożegnali się z nimi z przytupem.

Wisła przy Reymonta przegrała z Cercle Brugge 1:6. Na rewanż do Belgii krakowianie jechali w ramach formalności.Tak przynajmniej się wydawało.

– Chcemy zagrać tutaj dobry mecz i powalczyć o jak najlepszy wynik. Uważam, że jest to zdrowe podejście. Wiemy, w jakiej jesteśmy sytuacji, ale to jeszcze bardziej nas determinuje, że zaliczyć udany występ – mówił Kazimierz Moskal, trener krakowian.

Świetny początek Wisły

Krakowianie chcieli sprawdzić niespodziankę. Już po kwadransie Angel Rodado świetnie dograł do Alana Urygi. Kapitan Wisły uderzył i było 1:0.

A trzy minuty później podopieczni Moskala strzelili drugiego gola. Wyszli spod pressingu, prostopadłe podanie odebrał Tamas Kiss. Węgier wyszedł sam na sam z bramkarzem i pokonał go.

Do przerwy Wisła stworzyła sobie jeszcze kilka groźnych sytuacji. Mogło być 3:0, po tym jak Kiss dograł do wbiegającego w pole karne Angela Baeny. Niestety, strzał Hiszpana został zablokowany.

Piękne pożegnanie Wisły z europejskimi pucharami

Trzeci gol dla zdobywców Pucharu Polski padł na piętnaście minut przed końcem meczu. Znowu świetnie spisał się Rodado, który wyłuskał piłkę i podał ją do Patryka Gogóła. Podobnie jak Kiss, młodzieżowiec Wisły pokonał bramkarza w sytuacji jeden na jednego.

Krakowianie ruszyli do ataku, tak jakby uwierzyli, że są w stanie strzelić jeszcze trzy bramki. Niestety, ich odwaga została ukarana. Alan Minda i Felipe Augusto byli wysoko ustawieni, przeprowadzili świetną kontrę i strzelili na 1:3.

A w doliczonym czasie drugiej odsłony przełamał się Łukasz Zwoliński. Napastnik strzelił debiutanckiego gola na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Kończy się europejska przygoda Wisły. Krakowianie mieli wielkie momenty, jak mecz ze Spartakiem Trnawa przy Reymonta, czy rewanż w Belgii, a także słabsze chwile. Przed nimi walka o awans do ekstraklasy. Już w niedzielę 1 września, o 14:30 zagrają z Kotwicą Kołobrzeg.

Cercle Brugge – Wisła Kraków (0:2)

0:1 Alan Uryga

0:2 Tamas Kiss

0:3 Patryk Gogół

1:3 Felipe Augusto

1:4 Łukasz Zwoliński

Cercle: Warleson – Diakité, Lietaert, Popović, Miangue – Nunes, Francis – Ouattara, Bruninho, Brunner – Augusto

Wisła: Broda – Jaroch, Uryga (C), Łasicki, Mikulec – Carbó, Dziedzic – Baena, Duarte, Kiss – Rodado