Czekaliśmy na to 44 lata! Reprezentacja Polski zagra o medal igrzysk olimpijskich

FK
FK
Kontuzja Tomasza Fornala w pierwszym meczu igrzysk olimpijskich

Reprezentacja Polski pokonała Słowenię! Po 44 latach mamy półfinał igrzysk olimpijskich!

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn pokonała Słowenię 3:1 w ćwierćfinale igrzysk w Paryżu. Podopieczni Nikoli Grbicia zapewnili sobie walkę o medale po raz pierwszy od 44 lat.

Mamy półfinał igrzysk olimpijskich!

Biało-czerwoni rozpoczęli mecz z dużą determinacją, szybko budując przewagę w pierwszym secie. Skuteczny blok i dobra gra w obronie, szczególnie Mateusza Bieńka i Tomasza Fornala, pozwoliły zatrzymać głównych atakujących Słowenii. Polacy wygrali tę partię 25:20.

Druga odsłona przyniosła więcej emocji. Mimo prowadzenia 17:15, Polacy ulegli w grze na przewagi 24:26. Odpowiedź była jednak imponująca – w trzecim secie seria asów serwisowych Wilfredo Leona dała prowadzenie 11:3, którego Słoweńcy nie byli w stanie odrobić.

Na walkę o medale czekamy od 44 lat!

Kluczowa okazała się czwarta partia. Przy wyrównanym początku, to znów zagrywka Leona dała Polakom przewagę. Choć rywale doprowadzili do remisu 18:18, w końcówce lepiej spisali się biało-czerwoni. Skuteczny atak Bieńka i błędy Słoweńców pozwoliły wygrać 25:20.

W całym meczu Polska imponowała grą w polu zagrywki, zdobywając łącznie 9 asów. Obok Leona, wyróżnili się również Bartosz Kurek i Tomasz Fornal. Słoweńcy, mimo dobrej gry Toncka Sterna, nie znaleźli sposobu na rozbicie polskiej defensywy.

W półfinale Polacy zmierzą się ze zwycięzcą meczu USA – Brazylia. Niezależnie od wyniku, mają szansę na pierwszy od igrzysk w Montrealu medal olimpijski w siatkówce mężczyzn. Triumf nad Słowenią pokazał, że drużyna Grbicia jest gotowa walczyć o najwyższe cele.

Polska – Słowenia 3:1 (25:20, 24:26, 25:19, 25:20)

Polska: Janusz, Leon, Bieniek, Kurek,Kochanowski, Fornal- Zatorski (libero) oraz Kaczmarek, Semeniuk, Huber

Słowenia: Stern, Pajenk, Cebulj, Ropret, Kozamernik, Urnaut – Kovacić (libero) oraz Mujanović, Mozić