Deklasacja! Cracovia przegrała 0:4!

FK
FK

Co z tą Cracovią? Po wspaniałym meczu z Górnikiem, przegrała ze Śląskiem 0:4!

Cracovia nie ma łatwego terminarza. Mimo tego, w ostatnich kolejkach zremisowała z Lechem Poznań i pokonała Górnika Zabrze 5:0. Podopieczni Dawida Kroczka grali ze Śląskiem Wrocław. To zespół, który w 2024 roku zawodził, ale przebudził się po zwycięstwie z ŁKS-em. Nadal ma szanse na mistrzostwo Polski.

Dotkliwa porażka Cracovii

Wierzyliśmy, że Cracovia zdoła podtrzymać dobrą passę. Tak się niestety nie stało…

Już w drugiej minucie gola zdobył Siemon Petrow. Wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Petra Schwarza. Obrońca uderzył lekko, ale celnie głową i pokonał Lukasa Hrosso.

Krakowianie nie byli w stanie odpowiedzieć. Do tego grali źle w defensywie. W polu karnym piłkę wyłuskał Erik Exposito. Napastnik Śląska przymierzył i zdobył gola na 2:0.

Przed przerwą krakowian dobił Piotr Samiec-Talar. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od obrońcy Cracovii i spadła pod nogi młodego napastnika. Z najbliższej odległości pokonał bramkarza Pasów. To był prawdziwy nokaut.

Czwartego gola krakowianie stracili pod koniec spotkania. Mateusz Żukowski przejął piłkę wbiegł w pole karne. Chociaż miał problemy z jej opanowaniem, zdobył gola. Krakowianie przegrali 0:4. Tak naprawdę nie wiemy, czego spodziewać się po drużynie Kroczka. Bardzo dobre mecze, przeplata słabymi. Oby wystarczyło na utrzymanie…

Śląsk Wrocław – Cracovia (3:0)