Jest decyzja PZPN! Wisła może grać w ekstraklasie i europejskich pucharach

FK
FK
Warszawa, 02.05.2024. Pi³karze Wis³y Kraków z Pucharem Polski. Wis³a pokona³a 2 bm. w Warszawie po dogrywce 2:1 Pogoñ Szczecin i po raz pi¹ty w historii zdoby³a trofeum. Puchar trzyma kapitan dru¿yny Alan Uryga. (mk) PAP/Leszek Szymañski

Wisła będzie mogła zagrać w ekstraklasie. Tylko najpierw trzeba awansować…

Wisła Kraków zajmuje szóste miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. To lokata, która daje prawo do gry w barażach o ekstraklasę. Sytuacja jest trudna, bo krakowianie mają tylko punkt więcej niż siódmy Górnik Łęczna i ósmy Motor Lublin. Z drugiej strony, do trzeciego GKS-u Katowice tracą tylko trzy punkty. Jeżeli uda się awansować, Wisła będzie mogła zagrać w ekstraklasie.

Wisła ma licencję na ekstraklasę i europejskie puchary

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN  rozpatrzyła wnioski o przyznanie licencji dla klubów Fortuna 1. Ligi z możliwością awansu do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, 

Krajowa federacja przyznała Wiśle licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2024/2025 z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym, oraz licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2024/2025.

Krakowianie zagrają w eliminacjach do europejskich pucharów, bo wygrali Puchar Polski. Znacznie trudniejszy będzie awans do ekstraklasy. Przed krakowianami mecze z Lechią, która sportowo zapewniła sobie awans, ale nie dostała licencji i z GKS-em Katowice, z którym prawodpodobnie spotka się w barażach. Dopiero w ostatniej kolejce zdobywca Pucharu Polski zagra z walczącą o utrzymanie Termaliką Nieciecza.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *