Krakowski audyt zakończony. Miasto przejdzie poważne zmiany

KS
KS
Krakowski audyt (fot. Kraków.pl / Bogusław Świerzowski)
Krakowski audyt (fot. Kraków.pl / Bogusław Świerzowski)

Kraków czekają zmiany. Audyt w Urzędzie Miasta dobiegł końca. Aleksander Miszalski na podstawie wyników z prowadzonych kontroli podjął decyzję o zreformowaniu struktury organizacyjnej magistratu.

Prezydent Aleksander Miszalski w środę, 2 października, przedstawił raport podsumowujący przeprowadzone analizy, audyty i czynności doradcze, które były prowadzone w Urzędzie Miasta Krakowa od maja br. Na podstawie wyników z prowadzonych kontroli prezydent podjął decyzję o zreformowaniu struktury UMK. Zmiany mają usprawnić pracę wydziałów i jednostek miejskich. 

Departamenty i wydziały mają pomóc miastu

Podczas konferencji prasowej prezydent Aleksander Miszalski przedstawił także nową strukturę Urzędu Miasta Krakowa, która zapewni skuteczniejsze zarządzanie miastem. Prezydent zadecydował o scaleniu niektórych wydziałów, a także o powołaniu departamentów, które będą pełnić funkcję koordynującą działania poszczególnych komórek. 

W mieście powstanie 8 nowych departamentów. Będą to struktury, które będą zrzeszać poszczególne jednostki miejskie, by lepiej skoordynować pracę i kontrolować wydatki. Jednym z przykładów jest powstanie Departamentu Ładu Przestrzennego, który zrzeszy m.in. Biuro Architekta Miasta, Wydział Planowania Przestrzennego, Wydział Geodezji, a także Wydział Architektury i Urbanistyki. 

Jeśli chodzi o wydziały, połączonych lub zlikwidowanych zostanie ich 12 z blisko 40 istniejących. Na przykład połączą się Wydział Jakości Powietrza, Wydział Kształtowania Środowiska, a także części Wydziału Gospodarki Komunalnej i Klimatu – klimat, energetyka, edukacja klimatyczna. 

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
1 komentarz
  • Poprzedni radny miał osobisty problem na łuku ul. Jaworskiego przy ul. Na wiankach 14! – spór prywatny poprzedniego radnego/ gdzie odcinek około 50 m. do ul. Na Wiankach 12 był bez uwzględnienia na tym odcinku do remontu. Mieszkamy tam od prawie 50 lat – chodnik jest w stanie „opłakanym” – stare płyty chodnikowy kołyszą się jak huśtawka, wypukłe, popękane …., a kto odpowiada za bezpieczeństwo przechodnia? To niech nowy rany zajdzie czas na przejścia się po tym odcinku państwowego chodnika! W chwili obecnej tam jest sprzęt do naprawy jeszcze tego odcinka chodnika – czy musimy czekać jeszcze kolejne 50 lat lub mniej jak ktoś wyłamie tam nogi – nie mówiąc już o zimie! Chodnik państwowy – dbać o bezpieczeństwo ma właściciel przyległej posiadłości! Za komuny przewożony był piasek do posypania chodniku – teraz musi sobie kupić właściciel przyległej posiadłości! Życzę nie złamanych nóg oraz innych uszczerbków na zdrowiu na tym odcinku !!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *