Nocny burmistrz Krakowa działa prężnie. Podjął już pierwsze decyzje 

KS
KS
kraków

Nocnym burmistrzem miasta Krakowa został Jacek Jordan. Na nowo wybranym stanowisku nie próżnuje i znamy już jego pierwsze decyzje w kierunku poprawy porządku na Starym Mieście i Kazimierzu.

Jacek Jordan, który 1 sierpnia rozpoczął pracę burmistrza nocnego, w przyszłym tygodniu spotka się z członkami Komisji Zrównoważonej Gospodarki Nocy. Podczas spotkania będą wspólnie pracować nad rozwiązaniami dotyczącymi działań na Starym Mieście, a także Kazimierzu. 

Pierwsze decyzje nocnego burmistrza

Pierwsze dni pracy nocnego burmistrza przynoszą już widoczne efekty. Zgodnie z zapowiedziami, nastąpi wydłużenie godzin otwarcia miejskich toalet oraz zwiększenie częstotliwości wywozu śmieci z Rynku Głównego i Kazimierza. Pojawią się też dodatkowe kosze na odpady na Kazimierzu – przy ul. Józefa, Meiselsa, Szerokiej i na placu Nowym. To dopiero początek zmian mających ułatwić funkcjonowanie mieszkańcom i gościom, którzy odwiedzają Kraków. Wpłyną one na poprawę czystości w mieście. Dalsze decyzje poprawiające porządek i bezpieczeństwo będą sukcesywnie podejmowane. 

Prezydent Krakowa podpisał wczoraj zarządzenie w sprawie powołania Komisji Zrównoważonej Gospodarki Nocy. Zespół składa się z przedstawicieli instytucji, służb, wydziałów, a także jednostek Urzędu Miasta Krakowa, które mają istotne znaczenie z punktu widzenia funkcjonowania gospodarki nocy. Członkami komisji są także przedstawiciele strony społecznej, czyli stowarzyszeń: przedsiębiorców, mieszkańców oraz nieformalnych grup mieszkańców. Pierwsze spotkanie, z udziałem burmistrza nocnego – przewodniczącego komisji – odbędzie się na początku przyszłego tygodnia. Osoby znajdujące się w komisji pełnią swoje funkcje społecznie, wobec czego nie pobierają wynagrodzenia.   

Z czym zmierzy się Jacek Jordan?

Praca burmistrza nocnego, ze wsparciem Komisji Zrównoważonej Gospodarki Nocy, skupia się przede wszystkim na największych wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem miasta nocą. Jednym z najważniejszych zadań będzie opracowanie strategii dalszego działania na podstawie badań, analiz, a także monitoringu branży turystycznej. Efektem tych prac stanie się wprowadzenie zasad i standardów funkcjonowania gospodarki nocy w obszarach przedsiębiorczości, kultury i dziedzictwa, turystyki, bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także komunikacji w mieście oraz zdrowia publicznego. W praktyce oznacza to wprowadzenie rozwiązań, które przyniosą ulgę mieszkańcom i jeszcze lepiej zabezpieczą bezcenne dziedzictwo Krakowa. 

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *