Przekroczył prędkość grubo ponad 100 kilometrów. Grozi mu ogromna kara

FK
FK
policja

Przekroczył prędkość o ponad 100 kilometrów. Co mu grozi?

6 czerwca patrol sądeckiej grupy SPEED zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę jeepa, który w miejscowości Rożnów jechał z zawrotną prędkością 168 km/h. W obszarze zabudowanym oznaczało to przekroczenie dopuszczalnej prędkości aż o 118 km/h, co stanowiło poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Policjanci natychmiast zatrzymali 55-letniego kierowcę. Wideorejestrator zarejestrował dokładnie moment, w którym pojazd poruszał się z nadmierną prędkością, co stanowiło jednoznaczny dowód na jego nieodpowiedzialne zachowanie.

Wielka kara dla pirata drogowego

W związku z poważnym wykroczeniem, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożyli na niego 15 punktów karnych. Dodatkowo, zważywszy na fakt, że mieszkaniec województwa śląskiego miał na swoim koncie już kilka przypadków przekroczenia prędkości, sprawa została skierowana do sądu.

Kierowca musi teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego zachowania. Grozi mu grzywna w wysokości nawet 30 tysięcy złotych oraz całkowita utrata prawa jazdy ze względu na przekroczenie limitu punktów karnych. Sprawa będzie rozpatrywana przez sąd, który zdecyduje o ostatecznym wymiarze kary.

Działania sądeckiej grupy SPEED mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i eliminowanie takich nieodpowiedzialnych kierowców, którzy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *