Aleksander Miszalski nowym prezydentem Krakowa!

MN
MN
Aleksander Miszalski
Aleksander Miszalski

Wszystko jest już jasne. Aleksander Miszalski został nowym prezydentem Krakowa!

To była bardzo zacięta walka. Pierwsze wyniki exit poll ogłoszone w niedzielę o 21:00 wskazywały minimalną przewagę Miszalskiego. Zdaniem tej sondy kandydat Koalicji Obywatelskiej zebrał 51,1 procent głosów, a Łukasz Gibała 48,9.

W sztabie Miszalskiego zapanowała wielka radość, ale kandydat apelował o cierpliwość i podkreślał, że te wyniki to tylko sondaż.

Na ostateczne rozstrzygnięcia trzeba było jeszcze poczekać. W ciągu kolejnych godzin do sztabów spływały wyniki z kolejnych obwodów. Po przeliczeniu 60 procent głosów z 454 komisji liderem był… Gibała!

Ale tuż przed północą sytuacja uległa zmianie, a kilkadziesiąt minut później, tuż przed 1 w nocy, Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki dla 98,23 procent obwodów. Przewaga Miszalskiego wzrosła do dwóch punktów procentowych. I wtedy stało się jasne, że to on zostanie nowym prezydentem Krakowa.

– Zrobię wszystko, by zakopać rowy, które powstały podczas tej kampanii. Chcę, abyśmy znaleźli wspólny mianownik. By Kraków był miastem, które chce współpracować, a mieszkańcy czuli się tu dobrze – powiedział Miszalski, gdy wszystko stało się jasne.

Według ostatnich danych, otrzymał 50,88 procent głosów, a Gibała 49,12. Na Miszalskiego głosowało 125 tysięcy krakowian. O jego triumfie zdecydowało… 5434 głosów.

Nowy prezydent Krakowa docenił wynik konkurenta. – Chciałbym z tego miejsca pogratulować Łukaszowi i podziękować wszystkim tym, którzy na niego zagłosowali. Duża część mieszkańców naszego miasta zagłosowała na mojego konkurenta i warto o tym pamiętać – powiedział.

Jak podał Ipsos, frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych w Krakowie wyniosła 45 procent.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *