W weekend kolejna edycja MURAPOL Cup. KR24.pl patronem medialnym

MN
MN
Murapol Cup 2023
Murapol Cup 2023

Ligi zakończyły rozgrywki, czas na emocje w piłce dziecięcej. W weekend w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Murapol Cup. Turniej przez lata zyskał międzynarodową renomę.

MURAPOL Cup odbędzie się już po raz dwunasty. Rozgrywki rozpoczną się w piątek, a zakończą w niedzielę. Turniej przeznaczony jest dla chłopców z rocznika 2013 i młodszych. Mecze rozgrywane będą na obiektach TS Wisła Kraków, przy ulicy Reymonta 22.

Prestiżowa obsada

Głównym organizatorem turnieju jest Akademia Piłkarska 21. W tym gronie jest także Fundacja AJ Hearts i pierwszy raz TS Wisła Kraków wraz z Wiślacką Szkołą Futbolu.

Plakat turnieju
Plakat turnieju

Na przestrzeni lat turniej zyskał międzynarodową sławę. W przeszłości MURAPOL Cup grali m.in. młodzi piłkarze Borussi Dortmund, Manchesteru United, Leeds Utd. Szachtara Donieck, Celtic Glasgow, Valencii czy Dynamo Kijów.

W tym roku obsada też będzie prestiżowa. W rozgrywkach wezmą udział: Wiślacka Szkoła Futbolu, Akademia Piłkarska 21, Wisła Kraków (2 zespoły), Lechia Gdańsk, GKS Katowice, Stal Rzeszów, Beniaminek Krosno, BVB Akademia Łukasz Piszczka, Hutnik Kraków, KRC Genk, Dynamo Kijów, Partizna Belgrad i AAC Eagles Chicago.

Sport i kultura

– Bardzo cieszymy się, że nasz turniej zyskał taką renomę. Mogę stwierdzić, że MURAPOL Cup już na dobre wrósł w kalendarz młodzieżowej piłki, a kluby bardzo chętnie przyjeżdżają do Krakowa – mówi organizator turnieju, Marek Konieczny.

Wśród zwycięzców turnieju jest Dynamo Kijów
Wśród zwycięzców turnieju jest Dynamo Kijów

Organizatorzy dbają o to, by piłka nożna nie była jedynym celem. Młodzi piłkarze uczestniczą w wycieczkach, dzięki którym mogą poznać Kraków i okolice.

Honorowy Patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Krakowa Aleksander Miszalski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Portal KR24.pl został patronem medialnym turnieju. Na naszym portalu znajdziecie relację tekstową z turnieju i obszerną galerię zdjęć.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *