Z Puszczy na EURO! Oliwier Zych w kadrze Michała Probierza

MN
MN
Oliwier Zych
Oliwier Zych

Potwierdziły się informacje portalu KR24.pl. Oliwier Zych z Puszczy Niepołomice jedzie z reprezentacją kadry na mistrzostwa Europy.

Bramkarz Puszczy jedzie jako dodatkowy, czwarty bramkarz. Bramkarz Puszczy nie znalazł się w oficjalnej kadrze, ale jedzie, by uczestniczyć w treningach z zespołem reprezentacji Polski. O takim rozwiązaniu informowaliśmy we wtorek.

Podobne rozwiązanie zastosowano przy okazji mistrzostw świata 2022. Wtedy z reprezentacją pojechał Kacper Tobiasz. Bramkarz Legii Warszawa wyruszył do Kataru jako dodatkowy bramkarz, który miał jak najwięcej zyskać dzięki treningom z drużyną narodową.

Teraz po naukę jedzie bramkarz Puszczy Niepołomice, który ma za sobą świetny sezon w Ekstraklasie. 19-letni golkiper grał w niepołomickim zespole na zasadzie wypożyczenia z Aston Villi.

3 czerwca reprezentacja Polski rozpoczyna zgrupowanie przed Euro 2024. W Warszawie rozegra dwa sparingi – najpierw zmierzy się z Ukrainą, a potem Turcją. 11 czerwca kadra przeniesie się do Niemiec, a 16 czerwca rozpocznie udział w turnieju. Na początek w Hamburgu zmierzymy się z Holandią.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *