Kontrowersje wokół nowej pracowni w szpitalu Żeromskiego. „Nie jest perłą architektury”

KS
KS
(fot. Facebook / Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego)
(fot. Facebook / Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego)

Nowa inwestycja w szpitalu Żeromskiego budzi wiele kontrowersji. Wygląd powstającej pracowni rezonansu magnetycznego nie podoba się internautom. Placówka odpowiedziała na nieprzychylny komentarz jednego z internautów.

Budowa i wyposażenie nowej pracowni to koszt w wysokości 15,5 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu Gminy Miejskiej Kraków. Pod koniec roku szpital powinien zaprosić pierwszych pacjentów. 

Wygląd pracowni nie przypadł do gustu

Szpital podzielił się postępami inwestycji w mediach społecznościowych. Nie wszyscy pacjenci są zachwyceni wyglądem pracowni. Według nich nie prezentuje się ona estetycznie.  

Widać, że inspirujecie się dobrym designem. Bryła obiektu nawiązuje do ambitnego projektu muzeum sztuki nowoczesnej w Warszawie! – napisał jeden z internautów.

Placówka postanowiła odpowiedzieć na ten komentarz dotyczący wyglądu pracowni.

“Niechętnie wejdziemy w dyskusję. Muzeum a szpital jednak to jednak różne branże. Gotowe moduły zaś to szybka realizacja, niskie koszty i możliwość bardzo szybkiego uruchomienia nowej pracowni. Perłą architektury na pewno nie jest, to fakt, i ma Pan rację. Najważniejsze jest jednak, że powstanie pracownia rezonansu magnetycznego” – odpowiedział szpital. 

Ma leczyć, a nie wyglądać

Najnowszej klasy rezonans, który stanie w pracowni, pozwala na wszechstronną, pełną, zaawansowaną diagnostykę dorosłych i dzieci. Dzięki unikatowej technologii będzie możliwość przebadania każdego pacjenta w dowolnym zakresie i co najważniejsze na swobodnym oddechu (bez konieczności wstrzymywania oddechu). Ponadto nowy aparat jest cichy, wręcz bezgłośny, co ma szczególne znaczenie przy badaniu głowy. 

(fot. Facebook / Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego)

Kolejną zaletą nowego nabytku jest szybkość. Badanie na nowym sprzęcie jest szybsze nawet o 50 proc. niż na dotychczasowych. Niewykluczone, że to może zaoszczędzić czas i spowodować skrócenie kolejek do badań. 

Rezonans ma ułatwić zbadanie pacjentów z otyłością, a także osób z lękiem lub klaustrofobią. Wszystko dzięki średnicy otworu wynoszącej 70 cm (starsze rezonanse posiadają otwór o średnicy 60 cm). Technika nowych rezonansów jest oparta na sztucznej inteligencji i pozwala uzyskać obrazy lepszej jakości w krótszym czasie i z najwyższą precyzją. 

Źródło: Szpital Specjalistyczny im. Stanisława Żeromskiego

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *