Procesja z Wawelu na Skałkę przejdzie przez Kraków. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia w ruchu

FK
FK

W niedzielę, 11 maja, przez centrum Krakowa przejdzie tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława. To jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych w mieście, ale także czas poważnych utrudnień dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Sprawdź, jakich zmian w organizacji ruchu możesz się spodziewać na trasie z Wawelu na Skałkę.

Trasa procesji i godziny uroczystości

Procesja z relikwiami św. Stanisława wyruszy dziś o godz. 9:00 spod Katedry Wawelskiej i przejdzie ulicami: św. Idziego, Stradomską, Krakowską i Skałeczną. Około godz. 10:00 na Skałce rozpocznie się uroczysta msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Philippe’a Curbelié, podsekretarza Dykasterii Nauki Wiary.

Czytaj także: O krok od tragedii na S7! Agresywny kierowca BMW blokował i hamował na ekspresówce [FILM]

Gdzie i kiedy spodziewać się utrudnień?

  • Ograniczenia w parkowaniu: Od rana nie można parkować na ul. Skałecznej, Augustiańskiej i Paulińskiej.
  • Wyłączenia ruchu samochodowego: Na czas przejścia procesji całkowicie zamknięty będzie ruch pojazdów na ul. św. Idziego, Stradomskiej, Krakowskiej i Skałecznej.
  • Zmiany w komunikacji miejskiej: W czasie procesji wyłączony zostanie ruch tramwajowy na trasie Stradom – Krakowska – Skałeczna. Szczegóły dotyczące objazdów i zmian w kursowaniu tramwajów i autobusów można znaleźć na stronie Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

Czytaj także: To nie koniec tragedii w Tatrach. Pracownik TPN odnalazł zwłoki, ratownicy ściągali Hiszpanów ze szlaku.

Ile potrwają utrudnienia?

Procesja rozpocznie się o 9:00 i potrwa do około 10:30, kiedy zakończy się msza na Skałce. Utrudnienia w ruchu mogą jednak występować już od wczesnych godzin porannych i potrwają do czasu zakończenia uroczystości oraz przywrócenia normalnej organizacji ruchu.

Czytaj także: Tragiczna sobota w Tatrach. Turystka zginęła na Rysach.

Tradycja i znaczenie wydarzenia

Doroczna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława, głównego patrona Polski, sięga XIII wieku i gromadzi wiernych, duchowieństwo oraz przedstawicieli władz kościelnych i państwowych. Uroczystość upamiętnia drogę, jaką – według tradycji – przebyło ciało świętego po męczeńskiej śmierci.

Czytaj także: Do Krakowa przyjadą ninja. O co chodzi?

Podaj dalej
2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *