----- Reklama -----

Kraków nie będzie kosił trawników. Dlaczego?

FK
FK

Miejskie służby ograniczyły prace na terenach zielonych. Trawa ma rosnąć wyżej, żeby przetrwać suszę.


Co się dzieje?

Kraków wstrzymał regularne koszenie trawników i zieleńców. Zarząd Zieleni Miejskiej zdecydował, że w czasie upałów kosy i kosiarki pojawią się tylko tam, gdzie jest to absolutnie konieczne.

----- Partner Działu Kraków -----

Gdzie nadal będą kosić?

Pracownicy ZZM wyjadą wyłącznie w miejsca, gdzie wysoka trawa zagraża bezpieczeństwu. Dotyczy to poboczy dróg, okolic skrzyżowań i ścieżek rowerowych, gdzie niska widoczność mogłaby sprowadzić niebezpieczeństwo na kierowców i pieszych.


Dlaczego trawa ma rosnąć?

Dłuższa trawa zatrzymuje wodę w glebie. Kiedy słońce praży mocno i nie pada deszcz, wyższe rośliny chronią glebę przed wyschnięciem. Skoszona trawa traci tę zdolność i szybciej ginie.


Co zamiast koszenia?

Miejskie ekipy skupią się teraz na podlewaniu. Młode drzewa, krzewy i byliny wymagają regularnego nawadniania, żeby przeżyć falę upałów. Miasto stawia na ich ochronę, zanim straty staną się nieodwracalne.

Quick Link

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *