Starsza pani kontra pasażerowie. Tramwajowy terror w Krakowie 

KS
KS

Starsza kobieta regularnie podróżująca krakowskimi tramwajami stała się postrachem pasażerów. Jak relacjonuje jedna z pasażerek, seniorka uderza innych laską, krzyczy i wyzywa tych, którzy siedzą na niewłaściwym miejscu. 

Niepokojące sytuacje w Krakowie

Do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie napisała pani Katarzyna, która postanowiła podzielić się niepokojącą sytuacją z komunikacji miejskiej. W swojej wiadomości opisała powtarzające się, agresywne zachowanie starszej kobiety, regularnie podróżującej tramwajem. 

Czytaj także: Telefoniczny hałas w komunikacji miejskiej. Pasażerka nie wytrzymuje

Seniorka bije pasażerów laską i ich wyzywa

Jak twierdzi, seniorka nie tylko krzyczy na współpasażerów, ale także uderza ich laską i używa obraźliwych określeń. MPK długo zastanawiało się, czy publikować ten apel, ponieważ nie chce wywoływać pokoleniowych napięć, wręcz przeciwnie. 

Czytaj także: Zaskakujące znaleziska policji. Pistolety, karabiny i proch w prywatnych domach 

Kultura podróżowania i wzajemny szacunek

Jednak głos pani Katarzyny został potraktowany jako pretekst do szerszej refleksji nad kulturą podróżowania i wzajemnym szacunkiem w przestrzeni publicznej. Zasady dobrego wychowania powinny bowiem obowiązywać wszystkich, bez względu na wiek. 

Czytaj także: Ponad tysiąc zawiedzionych uczniów w Krakowie. Nie dostali się do wymarzonych szkół

Agresywna starsza kobieta

Z relacji pasażerki wynika, że problematyczne sytuacje mają miejsce regularnie. Starsza kobieta wsiadająca do tramwaju reaguje agresją, gdy zauważy osobę siedzącą na miejscu przy oknie, po prawej stronie od motorniczego – miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością.

Mimo że tramwaj bywa niemal pusty, seniorka nie waha się uderzyć pasażera laską po nogach i krzyczeć, że „to miejsce dla inwalidów”. Osoby, które próbują uprzejmie wyjaśnić, że chętnie ustąpią miejsca lub że obok jest wolne siedzenie, spotykają się z kolejną falą obelg. 

Czytaj także: Ważna zmiana na S7! Już w czwartek otworzą jezdnie i węzły 

Brak kultury w komunikacji miejskiej

Po ustąpieniu miejsca sytuacja się nie poprawia. Seniorka rozpycha się, zajmuje dodatkowe miejsce swoimi siatkami, a osoby siedzące obok czują się zmuszone do opuszczenia siedzenia. Podczas dalszej podróży, nawet gdy pojazd jest pełen, kobieta uniemożliwia innym zajęcie wolnego miejsca obok siebie, tłumacząc to zmęczeniem i swoimi ograniczeniami. 

Czy naprawdę wiek jest jedynym słusznym powodem do obrażania innych i braku kultury? Jest to niedopuszczalne, bo w momencie, gdy starszej osobie zwróci się uwagę, to my jesteśmy obrzucani błotem – pisze pani Katarzyna, cytowana przez MPK. 

MPK odnosząc się do sprawy, przypomina, że komunikacja miejska powinna być przestrzenią wzajemnego szacunku i empatii. Podkreśla, że prawa i obowiązki w pojazdach dotyczą wszystkich pasażerów. 

Czytaj także: Kto pracuje, a kto milczy? Prymusi i lenie krakowskiej Rady Miasta

Źródło: MPK w Krakowie

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas na Facebooku!

Quick Link

Podaj dalej
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *