Kram w Sukiennicach na wynajem. Będzie aukcja

KS
KS
Sukiennice

W krakowskich Sukiennicach czeka na wynajem lokal użytkowy o powierzchni 26 m2. Aukcja odbędzie się 31 maja w siedzibie ZBK. Zwycięzca aukcji będzie mógł prowadzić tam działalność gospodarczą. 

W ramach aukcji, która odbędzie się 31 maja, można wylicytować lokal użytkowy – o powierzchni 26,15 m2 – usytuowany w podcieniach budynku Sukiennic (Rynek Główny 3 w Krakowie, wejście od strony kościoła Mariackiego). Formalności należy dopełnić do 28 maja. 

Jak będzie wyglądać prowadzenie lokalu w sukiennicach

Osoba, która wygra będzie mogła prowadzić tam działalność gospodarczą, która polega na sprzedaży produktów z przewagą wyrobów noszących znamiona rękodzieła ludowego i artystycznego (związanego z tradycją handlu krakowskiego). Celem takiej formy handlu jest promocja miasta i regionu. 

Możliwa jest sprzedaż pamiątek, upominków, elementów sztuki użytkowej, które są wykonane z surowców naturalnych m.in. z zakresu: witrażownictwa, szklarstwa, stolarstwa artystycznego i galanterii drewnianej, tkactwa artystycznego, haftu artystycznego, krawiectwa regionalnego, jubilerstwa, płatnerstwa, snycerstwa, metaloplastyki, kaletniczo-futrzarskich, rzeźby, malarstwa, grafiki, ceramiki, odlewnictwa artystycznego, książek ręcznie malowanych. 

Wynajmujący (czyli miasto) nie wyraża zgody na handel przedmiotami: pochodzenia zagranicznego mającymi znamiona pamiątki obcej (niepolskiej), wyrobami przemysłowymi powszechnego użytku niemającymi znamion rękodzieła lub nienawiązującymi jednoznacznie do tradycji handlu regionu i kraju oraz na prowadzenie w lokalu handlu artykułami spożywczymi, w tym alkoholem. 

Inne lokale do wynajęcia na aukcji

Ponadto, w aukcji można wynająć atrakcyjne lokale użytkowe położone w centrum miasta, m.in. przy: 

  • ul. Józefa 1 – lokal o powierzchni 147,93 m2, usytuowany na parterze 
  • ul. Bożego Ciała 22/Józefa 7 – lokal o powierzchni 63,49 m2, usytuowany na parterze 
  • ul. Kalwaryjskiej 48 – lokal o powierzchni 171,38 m2, usytuowany na parterze oraz częściowo w poziomie piwnicy 
  • al. Pokoju 14 – lokale o powierzchni 77,24 m2 i 66,79 m2, usytuowane na parterze. 

Interesująca pozostaje również oferta lokali użytkowych położonych na terenie dzielnicy Nowa Huta. Do wynajęcia zostały skierowane m.in. lokale położone na: 

  • os. Górali 15 – lokal o powierzchni 65,56 m2, usytuowany na parterze oraz częściowo na półpiętrze 
  • os. Słonecznym 9 – lokal o powierzchni 80,19 m2, usytuowany na parterze 
  • os. Kalinowe 4 – lokal o powierzchni 49,66 m2, usytuowany na I piętrze, 

W ofercie najmu miasto ma także miejsca postojowe położone przy ul. Cieślewskiego 11 – miejsca postojowe o powierzchni ogólnej od 23,17 m2 do 27,11 m2.  

Aukcja 31 maja

Aby wziąć udział w licytacji, należy do 28 maja dopełnić formalności – dokonać wpłaty wadium, a także złożyć ofertę przystąpienia do aukcji. Dokumenty należy złożyć w Punkcie Obsługi Mieszkańców ZBK, ul. Czerwieńskiego 16. 

Aukcja, w dwóch turach, odbędzie się w siedzibie Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie przy ul. Czerwieńskiego 16, w sali konferencyjnej: 

  • I tura od godz. 9.00 – aukcja na najem lokali użytkowych 
  • II tura od godz. 11.00 – aukcja celowa na najem gminnego lokalu użytkowego w Sukiennicach – Rynek Główny 3 w Krakowie. 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie ZBK i pod numerami telefonu: 12 616 61 54, 12 291 28 75. 

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *