Dziś pogrzeb Jacka Zielińskiego. Spocznie w Alei Zasłużonych

MN
MN
Jacek Zieliński (Fot. OtoFotoKronika Krakowa)
Jacek Zieliński (Fot. OtoFotoKronika Krakowa)

W poniedziałek odbędzie się pogrzeb Jacka Zielińskiego. Wybitny muzyk i kompozytor, współtwórca legendarnej grupy Skaldowie, spocznie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim.

Od godz. 9.30 przed Kryptą Zasłużonych w kościele na Skałce wystawiona będzie urna z prochami. Msza żałobna odbędzie się w tej świątyni o godz. 11.00. O godz. 14.00 nastąpi ostatnie pożegnanie na cmentarzu Rakowickim.

Z kolei wieczorem, o godz. 19.00, przed NCK odbędzie się pożegnalny koncert pod hasłem „Skaldowie i Przyjaciele”. Koncert, który poprowadzi Piotr Metz, ma charakter plenerowy i niebiletowany – wezmą w nim udział artyści zaprzyjaźnieni ze Skaldami.

Jacek Zieliński urodził się 6 września w Krakowie. Ukończył liceum muzyczne w klasie skrzypiec, studiował w Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie w klasie altówki. Był wszechstronnie utalentowanym artystą, występował zarówno jako wokalista, trębacz, skrzypek, jak i aranżer. Od roku 1965 był członkiem zespołu Skaldowie, współpracował z Piwnicą pod Baranami.

29 czerwca 2006 roku został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego Złotym Medalem „Zasłużony kulturze Gloria Artis”, natomiast 14 stycznia 2014 roku – Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia artystyczne.

Zmarł w poniedziałek, 6 maja. Miał 78 lat.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *