Handlował egzotycznymi zwierzętami objętymi ochroną. 54-letni wystawca został zatrzymany 

KS
KS
wąż

Policja w Krakowie zatrzymała na krakowskich targach zwierząt egzotycznych jednego z wystawców. Policjanci podejrzewali, że 54-latek handlował okazami objętymi ochroną oraz posługiwał się podrobioną dokumentacją dot. gadów. 

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z policjantami Komisariatu Policji IV w Krakowie oraz biegłym z zakresu weterynarii 2 czerwca uzyskali informację, że na krakowskich targach egzotycznych zwierząt i roślin pochodzących z całego świata, mogło dochodzić do nielegalnego handlu zwierzętami objętymi konwencją waszyngtońską „CITES”.  

Funkcjonariusze ustalili, że jeden ze sprzedawców może posługiwać się podrobionymi dokumentami dotyczącymi hodowli gatunków dziko żyjących. W trakcie czynności ustalono, że 54-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego na stoisku wystawowym okazywał dokumentację dotyczącą hodowli gatunków dziko żyjących zwierząt, która mogła być przerabiana.  Policjanci w trakcie przeszukania stoiska wystawowego, osoby oraz pojazdu zabezpieczyli 4 sztuki waranów i 15 sztuk żółwi różnych gatunków. Ponadto w toku czynności procesowych zabezpieczono: dokumentację dot. gadów, wizytówki, wydruki z odręcznymi zapiskami. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw 54-letni właściciel stoiska został zatrzymany. 

Policja przeszukała mieszkanie zatrzymanego

W toku dalszych czynności funkcjonariusze udali się do jednej z miejscowości na terenie woj. świętokrzyskiego. Przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego mężczyzny, gdzie zabezpieczyli m.in.: martwego węża Trimeresurus, a także żywe okazy 13 węży Trimeresurus, węża Phytona siatkowego, węża zbożowego, 4 legwany fidżyjskie, 1 jaszczurkę Scynk, 4 jaszczurki Phelsuma Borbonica, które zostały przekazane biegłemu lekarzowi weterynarii.  

Po wydaniu opinii biegłego 54-latek może usłyszeć zarzut podrabiania dokumentów oraz zarzut z Ustawy o ochronie przyrody dotyczący nielegalnego posiadania gatunków zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi.  

fot. /kraków.policja.gov.pl/

Źródło: kraków.policja.gov.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *