Jednolite oznakowanie w całym Krakowie. Powstaną nowe tabliczki na budynkach?

KS
KS
nowe tabliczki

Zarząd Transportu Publicznego proponuje właścicielom i zarządcom budynków w Krakowie ujednolicenie tabliczek z oznakowaniem. By były zgodne z obecnym, wprowadzanym w całym mieście Systemem Informacji Miejskiej. 

– Nie możemy oczywiście nikomu nakazać konkretnego wzoru, ale bardzo chcemy przekonać mieszkańców do naszej propozycji – przekonuje miejska jednostka

Estetyczne i gotowe do wzięcia wzory tabliczek są do bezpłatnego pobrania na stronie internetowej ZTP. Baza jest codziennie aktualizowana o nowe adresy, udostępniane są tam też bezpośrednie dane kontaktowe do potencjalnych wykonawców, którzy mogą takie tabliczki prawidłowo i rzetelnie wykonać. ZTP zaprasza też innych, którzy chcieliby współpracować w tym zakresie. 

Tabliczki przyjemne dla oka

Warto dodać, że jednorodne tabliczki to też rozwiązanie praktyczne. Łatwiej bowiem „wyłowić” wzrokiem z otoczenia wzór znany, podobny do innych z otoczenia, niż coś, czego kształtu i kolorów dopiero możemy się domyślać. 

Montowanie tabliczki

Tabliczka powinna być montowana w miejscach niezakłóconych estetycznie przez architekturę, reklamy lub inne oznakowanie. Tabliczka montowana na elewacji powinna być lokalizowana blisko wejścia do budynku na wysokości nie mniejszej niż 280 cm od podłoża. Przy rozmieszczaniu tablicy niezmiernie ważne jest właściwe odniesienie się do architektury budynku. Dążyć należy do odnajdywania relacji w stosunku do otaczających detali architektonicznych. 

Akcja „Detal ma znaczenie”

Zarząd Transportu Publicznego rusza z kampanią „Detal ma znaczenie”. Jej hasło to „Lepiej!” – ponieważ lepiej jest, gdy coś napisane jest wyraźnie, ładnie i w dodatku w sposób spójny z innymi oznaczeniami dookoła. Na przystankach w Krakowie będzie można zobaczyć plakaty ZTP, drukowane i cyfrowe, obejrzeć filmy w telewizji w autobusach i tramwajach. Film promujący akcję będzie też dostępny na social mediach. 

Zapraszamy do odwiedzin zakładki internetowej na stronie ZTP. Tam można znaleźć więcej informacji na temat tego, jak można wymienić swoją tabliczkę. 

fot. /ZTP Kraków/

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *