Już niedługo konsultacje w sprawie rozbudowy ul. Witkowickiej

KS
KS
teren budowy

20 maja rozpoczną się konsultacje społeczne na temat rozbudowy ul. Witkowickiej na Prądniku Białym. Mieszkańcy będą mogli dołączyć do spotkania online 27 maja w godz. 17.00–19.00. 

Zadanie polega na opracowaniu dokumentacji projektowej wraz z pozyskaniem ostatecznej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Obejmuje ono odcinek od ul. Dożynkowej do al. 29 Listopada. Inwestycja zakłada, że na tym odcinku ul. Witkowickiej poza nową nawierzchnią powstaną chodniki, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, dwie przepompownie wód deszczowych i zbiorniki retencyjne. Przebudowane zostaną połączenia z drogami wewnętrznymi: ul. Okulistów, Górką Narodową i Urodzajną w Krakowie, a także ul. Kwiatową i Krakowską w Bibicach. 

20 maja to data ogłoszenia rozpoczęcia konsultacji, a 14 czerwca to data ich zakończenia.

Celem konsultacji jest wypracowanie optymalnego wariantu spełniającego zarówno wymogi prawne, jak i oczekiwania społeczne. 

Spotkanie dla mieszkańców odbędzie się online na platformie Google Meet w poniedziałek, 27 maja, w godz. 17.00–19.00. 

Przewidziane są dwa telefoniczne dyżur eksperckie, podczas których będzie można uzyskać szczegółowe informacje w zakresie planowanych rozwiązań projektowych – nr tel. 12 616 72 55: 

  • wtorek, 28 maja, w godz. 10.00–12.00 
  • czwartek, 6 czerwca, w godz. 14.00–16.00

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *