Wybrzuszenia na Trasie Łagiewnickiej. Prędkość ograniczona do 40 km/h

MN
MN
Trasa Łagiewnicka
Trasa Łagiewnicka

Uwaga, kierowcy. Na Trasie Łagiewnickiej w rejonie węzła Zakopiańska pojawiły się nowe ograniczenia prędkości. Podczas kontroli okazało się, że na jezdni w stronę Kurdwanowa pojawiły się wybrzuszenia poważnie wpływające na bezpieczeństwo jazdy.

Usterkę wykryto podczas kontroli prowadzonej w tym miejscu jeszcze w ubiegłym roku. Zaraz po tym fakcie wspólnie z wykonawcą inwestycji podjęto działania mające ustalić przyczyny wystąpienia tej awarii. Określenie jej przyczyn oraz metod naprawy powierzono ekspertom z Politechniki Krakowskiej. Przedstawiona ekspertyza zalecała przeprowadzenie przez jeden rok pomiarów geodezyjnych nawierzchni w celu określenia propagacji odkształceń. Jednocześnie w trosce o bezpieczeństwo kierujących, wprowadzono punktowe ograniczenie prędkości.

W wyniku przeprowadzonych obserwacji oraz z uwagi na fakt, że w okresie od stycznia do maja bieżącego roku nie zaobserwowano przyrostu odkształceń wykonawca przystąpił do opracowywania projektu technologicznego przywrócenia równości podłużnej.

W celu minimalizacji utrudnień prace naprawcze planowane są do wykonania w okresie wakacyjnym po zakończeniu roku szkolnego. Na potrzeby realizacji prac wyłączony zostanie z ruchu odcinek jezdni południowej Trasy Łagiewnickiej pod wiaduktem w ciągu ulicy Zakopiańskiej. Do czasu zakończenia prac naprawczych na tym odcinku jezdni obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Zobowiązano wykonawcę do wykonania tych prac wtedy, gdy będą one najmniej uciążliwe dla mieszkańców – w pierwszych dwóch tygodniach lipca, przy czym same roboty budowlane zostały zaplanowane maksymalnie w ciągu tygodnia.

Prace wykonane zostaną w ramach gwarancji i nie będą wiązały się z żadnymi kosztami dla Gminy Kraków. W trakcie ich realizacji przejazd przez Węzeł Zakopiańska, dla relacji Ruczaj–Kurdwanów będzie odbywał się po poziomie 0. Nie przewiduje się żadnych utrudnień dla pasażerów, pieszych oraz rowerzystów.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *