Podtopienia w Krakowie i Małopolsce. To był straszny dzień!

KS
KS

Ogromne ulewy i burze w Małopolsce! W poniedziałek wieczorem rozpoczęły się ulewy i trwają do teraz powodując podtopienia w wielu miejscach. Przez cały wtorek relacjonowaliśmy sytuację w Małopolsce. Zalało wiele miast i wsi.

18:45. To był trudny dzień. Straż Pożarna w Małopolsce interweniowała kilkaset razy. Najczęściej w Krakowie, Suchej Beskidzkiej i w Myślenicach. W Makowie Podhalańskim mężczyznę raził piorun.

Strażacy głównie zajmowali się usuwaniem szkód, udrażnianiem przejazdów i odpompowywaniem wody. Nadal niebezpiecznie jest w Jawiszowicach, gdzie Wisła przekroczyła wysokość, po której ogłasza się stan alarmowy, a także w Radziszowie, w którym niebezpiecznie wezbrała Skawinka. Strażacy zalecają ostrożność. Nie powinno się podejmować prób przejechania przez zalane tereny.

18:36 Zalało Lipnicę Dolną. Woda płynie przez drogi wartkim strumieniem.

fot: Obserwatorzy.info

16:25 Wał szkwałowy nad Długołęką-Świerkłą. To chmura, która powstaje na granicy burzowych frontów. Wraz z nią występuje porywisty wiatr, burze i obfite deszcze. Zdjęcie pochodzi z portalu Obserwatorzy.info.

fot: Obserwatorzy.info

15:20 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla Radziszowa. Poziom wody w rzece Skawince przekroczył wysokość 484 centymetrów.

15:15 Niebezpiecznie robi się na południu Małopolski. Nad Nowy Sącz nadciągają czarne chmury informuje Sieć Obserwatorów Burz.

fot: Sieć Obserwatorów Burz

14:45 Zalało Radziemice. Ruch jest utrudniony. Film pochodzi z Twittera Sieć Obserwatorów Burz.

14:30 – Po intensywnych opadach deszczu podniósł się poziom wody w Wildze. Jako zabezpieczenie powodziowe służy przejście podziemne Łagiewnicka-Zakopiańska – podaje Kraków_pl na platformie X

fot. Platforma X /Kraków_pl/

14:15 – Z powodu zalanego mostu na ul. Św. Jana Pawła II w Radziszowie, linia 253 kursuje na skróconej trasie do przystanku Wola Radziszowska Centrum – informuje MPK w Krakowie na Facebooku

13:50 – Silne opady deszczu spowodowały zalanie drogi pod wiaduktem kolejowym na osiedlu Wojdyły w Zakopanem (skręt na Olczę z zakopianki). Do czasu zakończenia działań służb doga jest nieprzejezdna! Zalecamy objazd przez centrum Zakopanego – podaje profil FB Policja Zakopane

13:35 – Tak aktualnie wyglądają Zielonki oraz Pękowice. Drogą wojewódzką można jeszcze przejechać do Skały i Krakowa. Proszę mieć na uwadze, że sytuacja może gwałtownie się zmienić, jeśli widzicie zalaną drogę nie ryzykujcie z przejazdem! – podaje profil FB Patrol998-Małopolska

woda
fot. Facebook/Patrol998-Małopolska/

12:58 – Kolejny raport z Sułkowic i skutki ulewnych opadów deszczu. Woda powoli opada – informuje na platformie X Sieć Obserwatorów Burz

12:00 – Jak podaje profil FB Małopolska Alarmowo: Harbutowice, DW956 – woda zalewa drogę. Zalecamy zachowanie ostrożności.

11:30 – Jachówka, powiat suski – woda zalewa drogę. Na miejscu pracują liczne zastępy straży pożarnej. Zalecamy zachowanie ostrożności – podaje profil FB Małopolska Alarmowo

11:12 – Jak poinformował rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. mgr Hubert Ciepły we wtorek w województwie strażacy podjęli 33t interwencji. W Krakowie 118, w Suchej 55, w Myślenicach 42, Oświęcimiu 29, Olkuszu 23, Wieliczce 22, Wadowicach 17, Miechowie 13.

8:54 – Jak podaje profil FB Patrol998-Małopolska: Bardzo zła sytuacja jest w tym momencie w Sułoszowej na DW-773 – znajduje się można nadpisać pod wodą – cała woda spływa przez Grodzisko (Gm. Skala) do Ojcowa. Apel do turystów który są w tym momencie w Ojcowie oraz okolicy aby pozostali w swoich kwaterach, do momentu opadnięcia wody, ułamek sekundy może doprowadzić do tragedii.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *