Wielka zmiana w tarnowskiej policji

FK
FK
fot: KMP Tarnów

Tarnów ma nowego komendanta. To policjant wyróżniony medalami.

Po ponad siedmiu latach żegna się z Komendą Miejską Policji w Tarnowie insp. Mariusz Dymura. Jego miejsce zajmie mł. insp. Marcin Sak – Komendant Powiatowy Policji w Limanowej. W uroczystości wziął udział zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie mł. insp. Paweł Krauz.

Uroczyste powitanie nowego komendanta

W Centrum Sztuki Mościce miała miejsce uroczysta zbiórka w związku z przekazaniem obowiązków Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie. W sali kinowej mościckiego centrum sztuki zebrali się policjanci tarnowskiego garnizonu Policji, a także zaproszeni goście.

Zgodnie z policyjnym ceremoniałem dowódca uroczystości podkom. Łukasz Biały złożył meldunek mł. insp. Pawłowi Krauz – Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

Podniosłości uroczystości dodał sztandar Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, a poczet dziś tworzyli, mł. asp. Piotr Kuczera, sierż. sztab. Damian Cich, sierż. sztab. Mateusz Kawa. Został odegrany hymn państwowy.

Inspektor Mariusz Dymura decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie został w dniu 31.05.2024 rok odwołany z zajmowanego stanowiska, a z dniem 1.06.2024 roku przeniesiony na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej. Komendant Dymura wstąpił w szeregi Policji w 1996 roku rozpoczynając swoją służbę w Oddziałach Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Jest absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a także Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Od 2008 zajmuje stanowiska kierownicze w małopolskiej Policji na początku jako I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni nadzorując pracę służb prewencji, ruchu drogowego oraz sztabu Policji. W 2013 został mianowany Komendantem Powiatowy Policji w Bochni. Od 15.03.2017 został mianowany Komendantem Miejskim Policji w Tarnowie.

Komendant Dymura posiada wyróżnienia m. in: Srebrny Krzyż Zasługi, Brązowy Medal „Za długoletnią służbę”, Srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant”

Młodszy inspektor Marcin Sak decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie został w dniu 31.05.2024 rok odwołany z zajmowanego stanowiska, a z dniem 1.06.2024 roku przeniesiony na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie. Komendant Sak wstąpił w szeregi Policji w 1996 roku, jako policjant Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od 2017 roku Zajmuje stanowiska kierownicze w małopolskiej Policji, jako Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, a następnie Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej.

Komendant Sak posiada wyróżnienia: Srebrny Medal „Za długoletnią służbę”, Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant”.

Po odczytaniu rozkazów personalnych miała miejsce ceremonia pożegnania i przywitania się ze Sztandarem Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie ustępującego i obejmującego obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, a następnie złożenia złożeniu przez nich meldunku o zdaniu i objęciu obowiązków na tym stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *