125-lecie Muzeum Krakowa. Jubileusz odbędzie się w Barbakanie 

KS
KS
Barbakan

29 czerwca Muzeum Krakowa będzie obchodzić swoje 125-lecie. Na tą okazję przygotowano gry, zabawy historyczne i koncert zespołu Percival, a to tylko część atrakcji jakie czekają na uczestników. Wydarzenie odbędzie się przed i w Barbakanie. 

Muzeum Krakowa powstało w 1899 roku. Obecnie jest jedną z największych instytucji muzealnych w Polsce i Europie, największym europejskim muzeum miejskim. 

W 2023 roku Muzeum Krakowa pobiło rekord frekwencji – odwiedziły je 1 350 882 osoby. W skali Polski i Europy jest to też muzeum o jednej z największych liczb oddziałów – ma ich 20. Opowiada w nich o Krakowie, propaguje jego dziedzictwo i w buduje relacje z lokalną społecznością. 

Program wydarzeń w Barbakanie: 

  • godz. 15.00 – Rozpoczęcie obchodów przez dyrektora naczelnego, dr. Michała Niezabitowskiego 
  • godz. 15.15 – Wspólna zabawa razem z Kraków Street Band. Zespół narodził się na krakowskim Rynku w 2014 roku, i od tego czasu zagrał wiele koncertów i gościł na wielu festiwalach w kraju i zagranicą. Uświetnił swoją obecnością obchody Jubileuszu 120-lecia Muzeum Krakowa. Wstęp na koncert jest darmowy.
  • godz. 16.30 – Spotkanie z partnerami społecznymi 
  • godz. 17.00 – Zabawy historyczne. Uczestnicy przeniosą się na moment 125 lat w przeszłość, do 1899 roku, i będą mogli zobaczyć, w co wówczas bawiły się dzieci i młodzież. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. 
  • godz. 18.00 – Druga część spotkania z partnerami społecznymi 
  • godz. 20.30 – Koncert zespołu Percival. Nawiązując do średniowiecznych tradycji Barbakanu, Muzeum Krakowa zaprasza na koncert zespołu Percival, grającego muzykę folkmetalową. Percival jest znany m.in. z nagrania muzyki do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”; jest także laureatem wielu nagród. Wstęp na koncert jest bezpłatny. 

Więcej informacji na stronie muzeum: muzeumkrakowa.pl.

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *