19-latkowie oszukiwali „Na Blika”. Grozi im do 8 lat więzienia

KS
KS
radiowóz

Na początku maja policjanci z dwóch komisariatów w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o wyłudzanie od kilku osób kodów BLIK. Młodzi mężczyźni, którzy ukradli w ten sposób blisko 15 tys. zł usłyszeli zarzut oszustwa. Teraz czeka ich kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

2 maja br., kryminalni z dwóch krakowskich komisariatów udali się do jednego z mieszkań w rejonie Podgórza. Na miejscu zastali dwóch 19-latków podejrzewanych o dokonanie w kwietniu kilku oszustw polegających na wyłudzaniu kodów BLIK od osób, z którymi nawiązali kontakt telefoniczny. Oszuści między innymi wyszukiwali swoje ofiary na portalach ogłoszeniowych. Kontaktowali się ze sprzedającymi drobne przedmioty i namawiali ich do przekazania kodów BLIK w celu finalizacji transakcji. 

Innym razem oszuści, kontaktując się z pokrzywdzonymi, podawali się za pracowników banku i używając podstępu przekonywali rozmówców do wygenerowania, a następnie przekazania kodów BLIK, dzięki czemu przestępcy mogli wypłacić gotówkę z bankomatów zlokalizowanych na terenie Krakowa. W sumie 19-latkowie oszukali swoje ofiary na blisko 15 tysięcy złotych.  

Po zatrzymaniu obydwaj mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnej jednostki, skąd następnie trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszeli oni zarzuty oszustwa, za co kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze sąd zastosował wobec 19-latków tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Źródło: kraków.policja.gov.pl 

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *