Co tu się wydarzyło? Czerwona woda w potoku

KS
KS
potok

Woda w potoku Rzewnym w Krakowie przybrała kolor czerwony. Służby starają się dowiedzieć co jest powodem zanieczyszczenia i będą monitorować sytuacje w celu ustalenia potencjalnego sprawcy zanieczyszczenia. 

Inspektorzy po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie udali się w teren w celu przeprowadzenia wizji i poboru próbek wody do badań. Na miejscu przeprowadzono oględziny i sporządzono dokumentację fotograficzną. Inspektorzy potwierdzili, że zanieczyszczenie czerwoną substancją potoku występowało na odcinku ok. 1,3 km  – od ul. Zawiłej, aż do osiedla przy ul. Borkowskiej i miejsca ujęcia potoku Rzewny w zabudowany podziemny przepust. 

CLB GIOŚ dokonało poboru próbek zanieczyszczonej wody powierzchniowej w dwóch punktach. 

Nie znaleziono niebezpiecznych substancji

Ponadto inspektorzy WIOŚ w Krakowie ustalili, że PSP – jednostka specjalistyczna JRG6, przeprowadziła – przed przyjazdem inspektorów – pomiary na obecność substancji chemicznych. JRG6 nie stwierdziło w wodzie żadnych niebezpiecznych substancji chemicznych zagrażających środowisku. 

Dodatkowo inspektorzy WIOŚ w godz. 17:00-18:00 dokonali ponownych oględzin terenu wzdłuż potoku Rzewny na wysokości ul. Borkowskiej nr 3 oraz ul. Bpa Albina Małysiaka, gdzie o godz. 17:50 pobrano próbkę wody powierzchniowej z potoku Rzewny. W miejscu poboru nie było widocznego zanieczyszczenia. 

W trakcie przeprowadzonych działań nie zaobserwowano śniętych ryb, nie stwierdzono również występowania uciążliwości zapachowej. 

fot. /krakow.wios.gov.pl

Źródło: krakow.wios.gov.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *