Kolejna placówka dla najmłodszych w Krakowie. Długo wyczekiwany żłobek powstanie na Wzgórzach Krzesławickich 

KS
KS
żłobek

Najmłodsi mieszkańcy Krakowa doczekają się kolejnego żłobka na Wzgórzach Krzesławickich. Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na projekt i budowę żłobka przy ul. Niebyłej. 

Do 7 czerwca można składać oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę żłobka samorządowego przy ul. Niebyłej. Zgodnie z koncepcją i programem funkcjonalno-użytkowym, opracowanym na zlecenie ZIM przez biuro „Pionka pracownia architektoniczna” z Krakowa, planuje się tam realizację placówki dla ok. 80 dzieci. 

Jak będzie wyglądał żłobek?

Z uwagi na charakterystykę działki budynek będzie miał trzy kondygnacje, a na ok. 776 m2 powierzchni użytkowej znajdą się cztery sale, sanitariaty, pomieszczenia administracyjne i socjalne. Żłobek będzie posiadał własną kuchnię z magazynem żywności, a także pokój pielęgniarski. Poszczególne kondygnacje budynku będą dostępne dla osób niepełnosprawnych z poziomu przyległego terenu lub za pomocą windy osobowej. 

Inwestycja obejmować będzie również montaż instalacji OZE wraz z panelami fotowoltaicznymi, która pozwoli na obniżenie bieżących kosztów utrzymania i funkcjonowania obiektu. Budynek będzie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. Ponadto planuje się zastosowanie wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła. 

Zadaniem wykonawcy będzie również zagospodarowanie terenu wokół przyszłego żłobka, w tym budowę dojść i dojazdów wraz z miejscami postojowymi. 

Zgodnie z planem wykonawca będzie miał łącznie 20 miesięcy na realizację zadania od momentu podpisania umowy.

fot. /Kraków.pl/

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *