Kosiniak-Kamysz podjął ważną decyzję. Chodzi o szpital w Krakowie

FK
FK

Ważna zmiana w krakowskim szpitalu. Do przekształcenia ma dojść jeszcze w 2024 roku.

Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej wizytował krakowski szpital. Chodzi o 5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką. Niebawem placówka ma zamienić się w instytut badawczy, który będzie kształcił nowych lekarzy.

– Przekształcenie 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w instytut badawczy, szkolenie lekarzy, także przyszłych, lekarzy żołnierzy, badania naukowe, prace rozwojowe w powiązaniu z udzielaniem świadczeń opieki zdrowotnej, nowatorskie metody leczenia, a także inwestycje w infrastrukturę. Bezpieczeństwo to nie tylko inwestycje obronne – mówił wicepremier.

Krakowski szpital się zmieni

Szpital ma być przekształcony do końca roku 2024. Placówka będzie mogła liczyć na wsparcie MON, oraz Wojskowego Instytutu Medycznego.

– Nieprzypadkowo o wyzwaniach stojących dziś przed medycyną wojskową rozmawiamy w Krakowie, gdzie, mam nadzieję, już niebawem powstanie drugi po Warszawie Wojskowy Instytut Medyczny. Krakowski szpital wojskowy jest doskonałym przykładem na to, jak istotne zmiany dokonują się w tej chwili w wojskowej służbie zdrowia, która, co trzeba podkreślać w czasie pokoju służy także cywilom – wyjaśnił Kosiniak-Kamysz.

Obecnie to jedna z najbardziej nowoczesnych placówek w mieście. Rocznie na SOR przyjmuje około 30 tys. pacjentów. W szpitalu powstał zespół szybkiego reagowania. Dzięki niemu, lekarze i pielęgniarki mogą dotrzeć do pacjenta, którego stan się pogarsza w ciągu kilkudziesięciu sekund.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *