Krakowscy radni mają alternatywę dla CPK?

FK
FK

To byłaby małopolska alternatywa dla CPK? Krakowscy radni mają pomysł.

Krakowscy radni chcą alternatywy dla CPK. W lipcu mają zająć się rezolucją, którą w rządzie przedstawi Dominik Jaśkowiec, poseł Platformy Obywatelskiej. Jaśkowiec wraz z Grzegorzem Stawowym, przewodniczącym klubu PO w krakowskim magistracie przedstawił pomysły.

–  Obawiamy się, że budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego w kształcie proponowanym przez rząd PiS-u zredukuje Kraków do roli Rzeszowa, Opola czy innych regionalnych ośrodków. To byłoby niekorzystne dla krakowian oraz naszego rynku turystycznego – zaczął Jaśkowiec.

Radni mają alternatywę dla CPK?

Krakowscy radni chcą rozbudowy lotniska w Balicach. To nie wszystko, bo w ich planach znalazła się również budowa kolejowego hubu przesiadkowego, a także rozbudowa i przekształcenie protu lotniczego w Pobiedniku. Miałby służyć do przewozu towarów.

– Ten pomysł pojawił się w wojewódzkim planie zagospodarowania przestrzennego, aby przenieść ruch cargo z Balic na lotnisko w Pobiedniku. To spowodowałoby odciążenie portu w Balicach oraz dałoby impuls rozwojowy dla rejonów Nowej Huty oraz powiatów: proszowickiego, miechowskiego i krakowskiego. To właśnie na tych terenach mamy bardzo dobrze rozwinięty rynek rolny oraz przetwórstwa warzywno-owocowego – mówił Jaśkowiec.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *