Niezwykła okazja. Weź udział w malowaniu… zabytkowego fortu

KS
KS
fort Mistrzejowice

Mieszkańcy Krakowa będą mogli wspólnie pomalować Fort 48a Mistrzejowice. Wszystko to dzięki Zarządowi Budynków Komunalnych, który zaplanował wspólne malowanie fortu na sobotę, 15 czerwca w godzinach 10.00 – 15.00. Trzeba się spieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. 

Zabytkowy Fort 48a Mistrzejowice został ostatnio poddany zabezpieczającemu remontowi konserwatorskiemu. Jak się okazało posiadał wielobarwne farbomaskowanie (wskazują na to m.in. odkryte w trakcie remontu relikty farb), które ZBK zamierza odtworzyć.

Projekt malowania maskującego fortu został opracowany przez Filipa Suchonia, specjalistę z zakresu architektury fortyfikacyjnej, pracownika  Politechniki Krakowskiej a następnie zaakceptowany przez Miejskiego Konserwatora Zabytków w Krakowie. 

Aby wziąć udział we wspólnym malowaniu trzeba się zapisać drogą mailową: twierdza@zbk.krakow.pl, zapisy możliwe są do piątku 14 czerwca do godziny 13.00 (liczba miejsc jest ograniczona). 

Wyposażenie dla uczestników

Każda osoba otrzyma wszystkie narzędzia (pędzel, pojemnik na farbę, farbę), ubrania ochronne (kombinezon, okulary ochronne, rękawiczki, maseczkę). Wszyscy uczestnicy zostaną przeszkoleni z zakresu BHP oraz otrzymają instruktaż dotyczący sposobu malowania. 

W malowaniu może wziąć udział każda pełnoletnia osoba oraz osoby, które ukończyły 16 rok życia pod warunkiem podpisania zgody na udział w wydarzeniu przez ich opiekuna prawnego. 

Podczas malowania będzie sporo dodatkowych atrakcji, m.in.: 

  • modelowanie balonów i wykonywanie zmywalnych tatuaży dla dzieci
  • gry plenerowe dla dzieci 
  • kącik artystyczny – kolorowanie figurek, plansz, drewnianych kwiatków 
  • możliwość wykonania zdjęć pamiątkowych
  • zwiedzanie fortu z przewodnikiem, I tura o godz. 11.00, II tura o godz. 13.00 

Na pozostałych uczestników wydarzenia również czekają drobne upominki. Wydarzenie może zostać odwołane w przypadku niekorzystnych prognoz pogody. 

fot. /Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie/

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *