Otwarcie nowej hali sportowej. Uczniowie VIII LO mogą już z niej korzystać 

KS
KS
hala sportowa

W poniedziałek, 17 czerwca zainaugurowano działalność nowo wybudowanej hali sportowej przy VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego przy ul. Grzegórzeckiej 24. Udział w inauguracji wziął Aleksander Miszalski. 

W ramach inwestycji Gminy Miejskiej Kraków, zrealizowanej pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, przy VIII Liceum Ogólnokształcącym powstała hala sportowa wraz z zapleczem i łącznikiem do istniejących budynków szkoły.

Budynek i wiele pomieszczeń

Główna część budynku to sala sportowa na I piętrze. O wymiarach pola gry 36 x 19 m wraz ze ścianką wspinaczkową w jednym z narożników oraz zaplecze sanitarno-szatniowe. Dodatkowo posiada pomieszczenia techniczne i dwie sale fitness na parterze. Wzdłuż dłuższych boków sali sportowej znajdują się składane trybuny na maksymalnie 150 osób. Na dachu hali zamontowano panele fotowoltaiczne, obniżające koszty zużycia energii elektrycznej. W łączniku zlokalizowane są wejście główne, portiernia, winda osobowa, klatka schodowa, toalety ogólnodostępne, magazyn sprzętu sportowego. Inwestycja objęła także przebudowę drogi pożarowej i dojazdowej oraz parkingów, budowę i przebudowę chodników oraz zmiany w podziemnym uzbrojeniu terenu. 

To kolejny obiekt tego typu zrealizowany w ramach prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie programu „Pędem do hali”, dzięki któremu coraz więcej krakowskich placówek edukacyjnych, a także klubów sportowych może pochwalić się nowoczesnymi halami i salami sportowymi, dającymi szerokie możliwości pod kątem różnorodnych zajęć i treningów. Powstało już 16 nowych hal sportowych. 

Otwarcie obiektu zainaugurował mecz w siatkówkę pomiędzy VIII LO a XXIV LO o Puchar Prezydenta Miasta. Następnie Aleksander Miszalski debatował z uczniami „ósemki”.

fot. /Kraków.pl/

Źródło: Kraków.pl 

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *