Smoki znów opanowały Kraków. W niedzielę Parada Smoków

MN
MN
Wielka Parada Smoków 2024 (fot. Krakow.pl)
Wielka Parada Smoków 2024 (fot. Krakow.pl)

Widowisko plenerowe już za nami, teraz czas na Smoczy Piknik Rodzinny i Paradę Smoków. W Krakowie trwa 23. edycja smoczego weekendu. Sobotni pokaz przyciągnął tłumy widzów, a widowisko zapierało dech w piersiach.

Na dwudniowe smocze święto składają się trzy wydarzenia. W sobotę i w niedzielę, 8 i 9 czerwca, odbywa się Smoczy Piknik Rodzinny na bulwarze Czerwieńskim. Na uczestników czekają stanowiska partnerów wydarzenia, gry, zabawy, animacje i konkursy, w których będzie można zdobyć drobne upominki.

W niedzielę w samo południe z Plant wyruszy Parada Smoków. W barwnym korowodzie weźmie udział ponad 1 000 dzieci, animujących własnoręcznie wykonane smoki. Spośród tych wszystkich oryginalnych i pomysłowych stworów jury wybierze najpiękniejszego. Tegoroczna Wielka Parada Smoków odbywa się pod hasłem „Smoki bajek, baśni i powieści”.

– Teksty kultury są pełne smoczych postaci. Bardzo mi zależy na tym, żeby te osoby, które lubią to nasze wydarzenie, sięgnęły także do swojej ulubionej literatury, a może sięgnęły po tę literaturę, które jeszcze nie czytały, żeby spróbować znaleźć tam postać smoka. To mogą być powieści, wiersze, teksty dramatyczne. Nie zamykamy tutaj furtki żadnemu z tekstów kultury. Jesteśmy bardzo ciekawi, którzy smoczy bohaterowie będą tymi najbardziej inspirującymi – mówi Karol Suszczyński, dyrektor Teatru Groteska.

Wielka Parada Smoków, organizowana od lat przez Teatr Groteska, to jedno z najlepiej rozpoznawalnych wydarzeń kulturalnych Krakowa. Przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale również tysiące miłośników smoków z całej Polski, Europy i świata.

Źródło: Krakow.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *