Torowisko przy filharmonii zostanie wymienione. Prace mogą ruszyć już w lipcu 

KS
KS
remont torowiska

Kolejne prace remontowe w Krakowie. Tym razem mają zostać wyremontowane tory i zwrotnice na części skrzyżowania przy budynku Filharmonii Krakowskiej. Remont może ruszyć już w pierwszej połowie lipca. 

Prawdopodobnie jeszcze w wakacje uda się wymienić torowisko i zwrotnice przy przystanku „Filharmonia”, kierujące tramwaje w ulice Straszewskiego i Franciszkańską. Dobrą okazją do przeprowadzenia tych prac jest trwająca przebudowa ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki. 

Podczas planowania inwestycji nie brano pod uwagę remontu szyn i zwrotnic przy filharmonii, ponieważ były one w bardzo dobrym stanie. Jednak szyny na łukach i zwrotnice zużywają się szybciej niż odcinki proste, dlatego przy okazji prowadzonej właśnie przebudowy na ul. Zwierzynieckiej warto też wymienić fragment torowiska przy budynku filharmonii. 

Wymiana w 2025 roku

Pierwotnie wymiana zwrotnic i torów na skrzyżowaniu ul. Zwierzynieckiej, Straszewskiego i Franciszkańskiej oraz torowiska na skrzyżowaniu przy Collegium Novum była planowana na 2025 rok. Przebudowa 1/3 skrzyżowania od strony ul. Zwierzynieckiej już teraz pozwoli na utrzymanie ruchu tramwajowego na Salwator w 2025 roku. Dysponując wyremontowaną częścią skrzyżowania przy filharmonii od strony ul. Zwierzynieckiej, będzie można znacząco ograniczyć zmiany w komunikacji tramwajowej dla pasażerów, chcących dojechać na i z Salwatora. 

Torowisko i ul. Zwierzyniecka

Wymiana fragmentu torowiska i zwrotnic przy filharmonii mogłaby się zakończyć wraz z oddaniem do użytku ul. Zwierzynieckiej, czyli – zgodnie z zapowiedziami wykonawcy – do końca sierpnia. ZDMK prowadzi obecnie intensywne rozmowy z wykonawcą, dotyczące możliwości przebudowania części skrzyżowania przy filharmonii. 

Dzięki takiemu rozwiązaniu pasażerowie będą mogli cieszyć się z komfortowego i trwałego torowiska na całym odcinku od przystanku „Filharmonia” aż na Salwator. Co więcej, przez kilkanaście kolejnych lat nie będzie potrzeby dokonywania kolejnych remontów, a co za tym idzie zamykania możliwości dotarcia na Salwator tramwajem. 

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *