W czwartek Małopolska wreszcie będzie miała marszałka? To doświadczony samorządowiec

FK
FK

Jest nowy kandydat na marszałka sejmiku? Udowodnił, że jest gotowy pracować ponad podziałami politycznymi.

Trwa impas w małopolskim sejmiku. Radni nie mogą wybrać marszałka. Do kuriozalnej sytuacji doszło we wtorek. Politycy związani z PiS-em zgłosili dwóch kandydatów. Wszystko przez to, że część radnych zbuntowała się przeciwko decyzji krajowego zarządu. Nie chcieli, by marszałkiem został Łukasz Kmita. Zaproponowali kandydaturę Piotra Ćwika. Obu politykom nie udało się uzyskać wymaganej liczby głosów. Marszałka wybiera większość bezwzględna, a ta w małopolskim sejmiku wynosi 20 głosów.

Nowy kandydat na marszałka. To doświadczony samorządowiec

Wiele wskazuje na to, że PiS znalazł salomonowe rozwiązanie. Jak dowiedział się portal KR24.pl nowym kandydatem na marszałka będzie Łukasz Smółka. Od 2018 roku sprawował funkcję wicemarszałka.

To doświadczony samorządowiec, zaangażowany w działalność OSP. Był dyrektorem wykonawczego małopolskiego oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. I co najważniejsze, w poprzedniej kadencji udowodnił, że jest gotowy współpracować ponad podziałami politycznymi.

To dzięki niemu powstały między innymi obwodnica Tuchowa, oraz most między Wierzchosławicami i Tarnowem prowadzący do Strefy Gospodarczej, Smółka aktywnie działał przy modernizacji i rozbudowie szpitala w Krzeszowicach. Zna potrzeby OSP. Dzięki niemu sprowadzono 378 samochodów ratowniczych. Wicemarszałek był jednym z inicjatorów powstania Ośrodka Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej w Radziszowie.

Czwartkowa sesja w małopolskim sejmiku rozpocznie się o godzinie 18. Wiele wskazuje na to, że nareszcie uda się wybrać marszałka, bo jak nieoficjalnie słyszymy, obie frakcje małopolskiego PiS-u popierają jego kandydaturę. Doświadczony strażak idzie gasić pożar w małopolskim sejmiku.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *