ZTP się nie zatrzymuje! Ponad 1000 mandatów nałożono na jednej trasie komunikacji miejskiej

KS
KS
tramwaj

ZTP w Krakowie od 10 miesięcy prowadzi we własnym zakresie kontrole biletowe w Krakowskiej Komunikacji Miejskiej. W pierwszym kwartale tego roku kontrolerzy biletów przeprowadzili 79162 kontrole i nałożyli 2230 opłat dodatkowych. A kadra kontrolerów coraz bardziej się powiększa co może być prognostykiem na jeszcze większą ilość kontroli w Krakowie. 

 
Poprzedni wykonawca Powodem uruchomienia własnych kontroli biletów w pojazdach KMK było zaprzestanie wykonywania umowy z końcem czerwca 2023 roku, w trybie natychmiastowym przez poprzedniego wykonawcę. Został on wyłoniony w ramach postępowania zamówień publicznych. ZTP przygotowało pozwy za niezapłacone kary umowne, które następnie zostały złożone do sądu. 

Aktualna kontrola biletów W kwietniu przeprowadzono 20719 kontroli i nałożono 5685 opłat dodatkowych za m.in. brak biletów czy braku uprawnienia do ulgi. Same kontrole jak i nałożenia są już na podobnym poziomie jakie były stawiane zewnętrznej firmie. 

Od centrum po aglomeracje Kontrolery biletów oraz ulgi możemy spotkać w każdym pojeździe krakowskiej komunikacji miejskiej, która kursuje od m.in. Świątnik Górnych po Przeginie. W samym kwietniu w pojazdach KMK na trasie do i z Świątnik Górnych nałożonych zostało ponad 125 opłat dodatkowych. Z kolei na trasie do Zabierzowa nałożono prawie 350 opłat dodatkowych. Natomiast na trasie do Czerwonych Maków P+R nałożono ponad 1000 opłat dodatkowych. 

Ty też możesz zostać kontrolerem 
Pracowników kontrolujących bilety przybywa z każdym miesiącem, aktualnie zespół kontrolerski składa się z około 70 pracowników, w trakcie ostatnio przeprowadzonych naborów zespół ten powiększy się o kolejne 15 osób. 

Źródło: ztp.kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *