Jak nie „lagun” to teraz pyton. Policjanci wezwani by złapać węża, który okazał się zabawką

KS
KS
wąż zabawkowy

Wszyscy pamiętamy tajemniczego „laguna” z krakowskiego osiedla, który okazał się być zwykłym croissantem. Teraz przyszła pora na inne zwierzę. Wystraszona mieszkanka Rajska zadzwoniła pod numer alarmowy po tym, jak zobaczyła na drzewie na niezamieszkałej posesji egzotycznego węża. Przypominał on „małego pytona”. 

W piątek (26.04.br.), tuż przed godziną 11 do operatora numeru alarmowego 112 zadzwoniła mieszkanka Rajska, która powiadomiła, że na jednym z drzew w ogrodzie, znajdującym się na ogrodzonej, lecz niezamieszkałej posesji, znajduje się egzotyczny wąż. Jak stwierdziła, gad może stanowić zagrożenie dla dzieci przechodzących ulicą lub małych zwierząt.   

Na miejsce natychmiast pojechał jeden z policyjnych patroli. Mundurowi, zachowując zasady bezpieczeństwa zbliżyli się do drzewa, wokół którego opleciony był wąż, przypominający małego pytona. Szybko okazało się, że gad nie jest prawdziwy. Wąż był gumową zabawką, którą ktoś zawiesił na drzewie. Został zdjęty z drzewa, aby nie wzbudzał strachu u osób postronnych. 
 
Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie należą się mieszkance Rajska, która powiadomiła służby. Kobieta postąpiła prawidłowo – troszcząc się o ludzi i zwierzęta.

fot. /małopolska.policja.gov.pl/

Źródło: małopolska.policja.gov.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *