Koniec z ciepłymi temperaturami. Zima wraca w kwietniu? Pojawiło się ostrzeżenie przed śniegiem i burzami

KS
KS
pogoda

W Małopolsce załamanie pogody. W Tatrach pojawił się bardzo silny mróz. Chłodno zrobi się właściwie w całym województwie. Po gorącym, wręcz letnim początku kwietnia mieszkańcy Małopolski przeżywają bolesne ochłodzenie.

Po wyjątkowo ciepłym początku miesiąca nad Polskę napływa arktyczne powietrze. Synoptycy prognozują burze, wichury i opady śniegu.

Według synoptyków IMGW w nocy z wtorku na środę temperatura w Małopolsce wyniesie od 1 do 3 stopni powyżej zera. Ujemne wartości będą na terenach podgórskich i w górach. W ciągu dnia termometry wskażą od 7 do 9 stopni. Do tego prognozowane jest duże zachmurzenie i opady deszczu, a w górach śniegu.

W najbliższy weekend niewiele się zmieni. Czeka nas całkowite zachmurzenie, opady deszczu i temperatura od 3 do 5 stopni, a w rejonach podgórskich – od 0 do 2 stopni. Prognozowany jest wiatr z kierunku północnego, który w Małopolsce w porywach może wiać z prędkością do 55 km/h.

W Tatrach temperatura spadła poniżej zera stopni Celsjusza i padający deszcz zamienił się w śnieg. Warstwa świeżego śniegu wynosi zaledwie 1 cm, ale w najbliższych dniach ma się powiększyć. Średnia grubość pokrywy śnieżnej w Tatrach wynosi nieco ponad 50 cm.

Światełko w tunelu pojawia się w prognozach pod koniec kwietnia. Prognozy przewidują, że wówczas temperatury mogą sięgać powyżej 20 stopni.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *