Sceny jak z filmu w tarnowskiej galerii. Nastolatkowie weszli z bronią

FK
FK
fot: KMP w Tarnowie

Nastoletni chuligani weszli uzbrojeni do galerii w Tarnowie. To kolejny raz w tym roku.

Tarnowska policja zatrzymała grupę nastolatków, którzy do Galerii Tarnovia weszli uzbrojeni w maczety, pistolety na śrut i butelki z gazem pieprzowym. To kolejny przypadek w krótkim odstępie czasu. Polica zatrzymywała uzbrojonych nastolatków w styczniu i pod koniec grudnia 2023 roku.

 Jednym z zadań policjantów z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie jest rozpoznanie środowiska pseudokibiców tarnowskich drużyn piłkarskich. Jeden z patroli niemundurowych zauważył taką grupę młodych chłopców w rejonie Galerii Tarnovia w Tarnowie przy ul. Krakowskiej. Gdy młodzi ludzie weszli do środka galerii policjanci ich wylegitymowali. Okazało się, że jest to grupa w wieku od 16 do 19 lat, utożsamiająca się mocno z jedną z tarnowskich drużyn piłkarskich – informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Policja z Tarnowa zatrzymała uzbrojonych chuliganów

Młodzi chuligani tłumaczyli, że broń jest im potrzebna do obrony przed fanami wrogo nastawionej do nich drużyny. Niebezpieczne przedmioty zostały zabezpieczone przez policjantów.

Zatrzymane osoby po rozpytaniu zostały zwolnione, natomiast nieletni przekazani prawnym opiekunom – dodał rzecznik tarnowskiej policji.

Sprawa niepełnoletnich chuliganów zostanie przekazana do sądu rodzinnego. Pełnoletnich czeka sroga kara. Zgodnie z artykułem 50a Kodeksu Wykroczeń : „Kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 zł.”

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *