----- Reklama -----

Trzej policjanci staną przed sądem za śmierć 14-letniej Natalii z Andrychowa

FK
FK

Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko trzem funkcjonariuszom policji w związku ze śmiercią nastolatki, która w mroźny listopadowy dzień 2023 roku zamarzła przed supermarketem w centrum Andrychowa. Jako pierwsza poinformowało o tym Radio Kraków.

Dziewczynka umierała na oczach przechodniów

Natalia miała 14 lat, gdy wyszła rano z domu, żeby pojechać do szkoły. W pewnym momencie poczuła się źle i usiadła przed jednym ze sklepów w centrum miasta. Siedziała tam przez kilka godzin. Mijały ją dziesiątki osób. Nikt nie zareagował. Nikt nie wezwał pomocy. Dziewczynka zmarła z wychłodzenia.

Policjanci zlekceważyli zgłoszenie ojca

Ojciec Natalii zgłosił jej zaginięcie przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Jeden z policjantów nie przyjął tego zgłoszenia i nie wysłał patrolu na poszukiwania. Dwóch pozostałych funkcjonariuszy uznało, że dziewczynka prawdopodobnie sama gdzieś odeszła z własnej woli. Żaden z nich nie zarządził lokalizacji jej telefonu komórkowego.

Zarzuty i możliwa kara

Prokuratura postawiła zarzuty dwóm policjantom z Andrychowa i jednemu z Kęt. Odpowiedzą za niedopełnienie obowiązków oraz nieumyślne narażenie małoletniej na utratę życia lub zdrowia. Każdemu z nich grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Biegli ustalili, że bezpośrednią przyczyną śmierci Natalii było wychłodzenie. U dziewczynki stwierdzono również obrzęk mózgu spowodowany krwawieniem. Śledczy nie byli w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy gdyby pomoc dotarła wcześniej, udałoby się ją uratować.

Quick Link

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *