----- Reklama -----

Wisła rozbiła Cracovię w derbach. Przedsmak ekstraklasy? [ZDJĘCIA]

FK
FK

Rezerwy Wisły Kraków pokonały drugi zespół Cracovii 3:1 w III-ligowych derbach Krakowa. Trzy gole po przerwie przesądziły o wyniku. To może być zapowiedź tego, co kibice zobaczą w przyszłym sezonie na najwyższym poziomie rozgrywek.

Wisła górą w derbach rezerw

Mecz rozegrano przy ul. Reymonta, a na trybunach zasiadło niemal 900 kibiców. Pierwsza połowa należała do gości. W 19. minucie Mateusz Tabisz trafił precyzyjnym strzałem z lewej strony i Cracovia objęła prowadzenie. Wisła atakowała, ale nie potrafiła sforsować dobrze zorganizowanej defensywy rywali.

Trzy gole w osiem minut

Po zmianie stron Wisła wyszła na boisko z zupełnie innym nastawieniem. Karol Tokarczyk wyrównał w 56. minucie po zamieszaniu w polu karnym. Pięć minut później Dominik Kościelniak dobił strzał głową Tokarczyka w poprzeczkę i Wisła wyszła na prowadzenie. W 64. minucie Tokarczyk strzelił drugiego gola po szybkiej akcji i pressingu na połowie Cracovii. Trzy gole w osiem minut zamknęły derby.

Awans do ekstraklasy w tle

Rezerwy wygrały, ale uwaga kibiców Wisły skupia się na pierwszym zespole. „Biała Gwiazda” wywalczyła awans do ekstraklasy i już od przyszłego sezonu wróci do elity polskiej piłki. Derby z Cracovią mogą więc czekać kibiców obu klubów na najwyższym poziomie rozgrywek – jeśli „Pasy” utrzymają się w ekstraklasie. Środowa wygrana rezerw pokazuje, że rywalizacja między tymi klubami żyje na każdym szczeblu.

Quick Link

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *