Braun znowu szokuje! Przypominamy najbardziej kontrowersyjne wybryki nowego europosła

FK
FK

To on będzie nas reprezentował w Parlamencie Europejskim. Przypominamy najgłośniejsze wybryki Grzegorza Brauna.

Grzegorz Braun w okręgu małopolsko-świętokrzyskim uzyskał 114 771 głosów. Kandydat Konfederacji będzie posłem w Parlamencie Europejskim. To kontrowersyjny polityk, który często posuwa się zbyt daleko. Przypomnijmy najbardziej szokujące wybryki nowego europosła.

Braun usunął flagę Ukrainy

Kilka dni przed zakończeniem kampanii wyborczej Grzegorz Braun wdrapał się na Kopiec Kościuszki, by… usunąć powiewającą na nim flagę Ukrainy.

Flagę zwrócił do ukraińskiej ambasady. Tłumaczył później, że zrobił to w dobrej wierze.

Eksponowanie w miejscach publicznych emblematów obcych państw zaburza jasność sytuacji. Nie chcę ocknąć się w innym państwie. Prezydent Andrzej Duda dwa lata temu wyrażał nadzieję, że między Polakami i Ukraińcami nie będzie granicy. Ja liczę, że to się nigdy nie stanie – tłumaczył w KR24 Braun.

Poseł Konfederacji groził ministrowi zdrowia

„Będziesz pan wisiał”. Takie słowa Braun skierował do Adama Niedzielskiego, ówczesnego ministra zdrowia. Europoseł był przeciwnikiem obostrzeń, które wprowadzono po tym jak wybuchła pandemia.

Sprawa trafiła do sądu, ale prokuratura umorzyła dochodzenie. Tłumaczono, że słowa Brauna była niekulturalne, ale nie nosiły znamion groźby.

Braun wparował na uroczystość z gaśnicą

Jedno z pierwszych posiedzeń nowego sejmu zbiegło się z okresem, w którym Żydzi obchodzą Hanukę. To święto światła, podczas którego zapalają tradycyjne świece. Na początku XXI wieku przyjęło się, że również w polskim sejmie uroczyście zapala się hanukiję. Obchody zakłócił Braun. Wparował na uroczystość z gaśnicą i ugasił świecę.

Jak później tłumaczył zrobił to, bo w sejmie nie ma miejsca na „satanistyczno-talmudyczne” praktyki.

„Pijak ucieka” – krzyczał Braun w szpitalu

W 2022 roku Braun wtargnął do Narodowego Instytutu Kardiologii. Zaatakował Łukasza Szumowskiego, byłego ministra zdrowia. Jak twierdził przyszedł na interwencję poselską, bo chciał sprawdzić, czy w szpitalu panuje „segregacja sanitarna”. Gdy Szumowski chciał odejść, zaczął krzyczeć: „łapać pijaka, pijak ucieka”.

Braun znowu wynosi flagę

Do ostatniej kontrowersji doszło w niedzielę 9 czerwca. O sprawie poinformował Fakt. Gdy Braun oddał głos w komisji wyborczej, wychodząc wyniósł flagę Uni Europejskiej.

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *