Jarmark Świętojański w Krakowie. Celebruj przesilenie letnie i weź udział w przeróżnych warsztatach 

KS
KS
Kraków

Już wkrótce w Krakowie odbędzie się Jarmark Świętojański. Organizowany na bulwarze Czerwieńskim jarmark potrwa od 13 do 23 czerwca. Na miejscu będzie można bawić się przy dźwiękach ludowej muzyki, podziwiać twórczość lokalnych rękodzielników i brać udział w licznych warsztatach.   

Celem przyświecającym organizacji jarmarku jest promocja lokalnego i regionalnego rzemiosła. Dodatkowo unikatowego rękodzieła, autentycznej kultury ludowej, czyli wszystkiego tego, co składa się na bogatą tradycję naszego miasta i regionu. 

Wiele atrakcji podczas jarmarku

Podczas jarmarku można zobaczyć dzieła lokalnych twórców z Krakowa i z całej Polski – ręcznie robioną biżuterię, ceramikę, ozdoby czy odzież. Można tu także znaleźć zarówno twórczość rzemieślników młodego pokolenia, jak i artystów ludowych, którzy uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez IMAGO od ponad 40 lat. Chętni będą mieli okazję, by spróbować swoich sił w tradycyjnym rzemiośle i wykonać drewnianą rzeźbę czy koronkę klockową. 

Jarmark Świętojański to nie tylko rzemiosło, ale też ludowa uczta muzyczna. Zagrają Zakuka, Folklezz, Skład Niearchaiczny, Kapela_zbierana i wielu innych. Będzie można także potupać do etnicznych rytmów – organizatorzy zapraszają na potańcówki na ludowo i na taneczny flash mob. Plecenie wianków, gimnastyka słowiańska, rodzinne warsztaty muzyczne, warsztaty koronki klockowej i linorytu, a także misterium ognia to tylko niektóre z atrakcji. Organizatorzy zapraszają w godz. 10.00–22.00.  

Szczegółowy program wydarzeń towarzyszących można znaleźć na stronie Krakowskiego Forum Kultury

Źródło: Kraków.pl

Podaj dalej
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *